Naga Markets

Cena funta GBPUSD 10 grudnia 2019Główni ekonomiści Barclays podali w czwartek, że w styczniu nastąpiła kolejna zmiana w oczekiwaniach dot. kreowania polityki pieniężnej w Wielkiej Brytanii i że stopy będą rosły w średnim terminie. Według raportu sporządzonego przez bank kurs funta szterlinga korzysta na oczekiwaniach co do zmiany średnioterminowych stóp procentowych, rosnąc wobec reszty światowych walut – co może jeszcze utrzymać się na tym poziomie.

  • Funt szterling zyskuje coraz mocniej wobec reszty światowych walut
  • Jest to skutek oczekiwania na zmianę średnioterminowych stóp w Wielkiej Brytanii
  • Według głównych ekonomistów banku Barclays, te powinny być podniesione
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Kurs funta w górę, wraz z rosnącymi stopami procentowymi

Według ostatniej noty wydanej przez bank Barclays, funt szterling skorzystał w tym roku na zwiększonych średnioterminowych oczekiwaniach dotyczących zacieśnienia polityki monetarnej oraz na pokrywaniu krótkich pozycji. Bank widzi również możliwość dalszej kontynuacji w ciągu najbliższych kilku tygodni dzięki dwóm czynnikom, szczególnie jeśli pojawią się solidne dane z Wielkiej Brytanii.Funt szterling korzysta na oczekiwaniach co do średnioterminowych stóp procentowych
W czwartym kwartale 2021 r. i to dosyć wyraźnie, co widoczne jest nie tylko po parze walutowej GBPUSD, ale również wielu innych z funtem szterlingiem jako głównej walucie. Funt wobec franka szwajcarskiego również nie pozostawia złudzeń, że brytyjska waluta jest obecnie jedną z silniejszych.

wykres Kurs funta szterlinga GBPUSD D1 13.01.2022
Kurs funta szterlinga GBPUSD D1 13.01.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Według noty banku możemy przeczytać, że cykl zacieśniania będzie krótkotrwały, a stopy prawdopodobnie osiągną szczyt w okolicach 1%. Barclays zauważa, że w styczniu nastąpiła dalsza zmiana w oczekiwaniach, że stopy będą dalej rosły w średnim terminie. “W ostatnim tygodniu rynki ugruntowały wycenę posiedzeń w lutym i maju 2022 r., ale co ważniejsze, udało im się wycenić wydłużony cykl podwyżek BoE.” – dodają analitycy.

Bank zwraca również uwagę, że istnieje jeszcze przestrzeń do pokrywania krótkich pozycji przez fundusze hedgingowe. “Zgodnie z danymi CFTC, pozycjonowanie GBP jest krótkie netto i najbardziej rozciągnięte od 19 miesięcy.” Według banku potencjał do pokrywania krótkich pozycji wzrośnie, jeśli poprawi się zaufanie do perspektyw Wielkiej Brytanii. W tym kontekście bank spodziewa się mocnego wydania PKB w tym tygodniu.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here