Kurs funta 0,8 proc. w górę, dolar, euro i frank zyskują do złotego w środę 30 września 2020 roku
Pary walutowe z polskim złotym

W ostatnich dniach na polskim złotym utrzymuje się podwyższona zmienność. W poniedziałek nasza waluta traciła do euro, dolara, franka i funta z kolei wczoraj złoty pokazał siłę, a dziś nasza waluta ponownie traci. Co dalej z notowaniami złotówki? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Na parach z PLN możemy obserwować dziś spadki
  • Złotówka traci w środę do głównych walut
  • Złoty pod kreską w ujęciu do dolara, euro, funta i franka
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8675 zł 30.09.2020, godzina 18:10
Kurs euro EURPLN 4,5292 zł 30.09.2020, godzina 18:10
Kurs funta GBPPLN 4,9909 zł 30.09.2020, godzina 18:10
Kurs franka CHFPLN 4,2020 zł 30.09.2020, godzina 18:10

Kurs funta GBP/PLN testuje opór przy 5 zł od dołu

Wczoraj na kursie funta do złotego mogliśmy obserwować solidne spadki. Z kolei dziś GBP/PLN niweluje niemal w połowie wczorajszą przecenę. Aktualnie notowania testują strefę oporową przy poziomie 5 zł od dołu, gdzie ponownie mogą pojawić się sprzedający.

Dopóki kurs utrzymuje się poniżej, spadki są możliwe. W przypadku pogłębienia korekty spadkowej, najbliższe wsparcie znajduje się przy 4,92 zł, gdzie oprócz wcześniejszych reakcji cenowych wypada także mierzenie 50% Fibo.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs dolara do złotego utrzymuje się poniżej 3,89 zł

Podczas dzisiejszej sesji możemy straty na parach z polskim złotym. W ostatnich dniach nasza waluta znajdowała się pod presją sprzedających, z kolei we wtorek kupujący PLN przejęli wreszcie kontrolę, jednak dziś ponownie odpuszczają.

Patrząc technicznie na wykres D1, para walutowa USD/PLN broni od dołu poziomu 3,89 zł. Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznie, tak długo jak notowania znajdują się poniżej wspomnianego poziomu 3,89 zł, głębsza korekta ostatnich silnych wzrostów jest możliwa. Najbliższym ważnym wsparciem pozostaje strefa przy 3,77 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs euro w odwrocie broni wsparcia przy 4,5050 zł

Kurs euro do złotego również znajduje się dziś na plusie. Patrząc technicznie na wykres D1, po dynamicznym cofnięciu spadki wyhamowały na wysokości wsparcia przy 4,5050 zł. Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, tak długo jak kurs znajduje się powyżej, wciąż obowiązuje scenariusz wzrostowy. Dopiero zanegowanie poziomu może doprowadzić do pogłębienia przeceny.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN testuje poziom 4,21 zł od drugiej strony

Kurs franka szwajcarskiego również znajduje się w środę na plusie w ujęciu do złotego. Wczoraj notowania CHF/PLN dynamicznie odbiły od strefy oporowej wynikającej z mierzenia 61,8% ostatniej fali spadkowej, jednak przecena została szybko powstrzymana. Aktualnie poziom 4,21 zł jest testowany od dołu i powinien stanowić opór. Jeżeli spadki będą kontynuowane, wsparcie stanowi strefa przy współczynniku 38,2%, a następnie okolice poziomu 4,11 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAlior liderem środowych wzrostów! Akcje spółki wzrosły już o niemal 16 proc.
Następny artykułBlok po 22 – 30 września 2020: EUR/USD, Ropa WTI
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here