Kurs funta 0,5 proc. w górę w piątek, GBP/PLN powyżej 5 zł. Euro, dolar i frank także na plusie
Pary walutowe z polskim złotym

Podczas ostatniej sesji w tym tygodniu handlowym, polski złoty nie radzi sobie najlepiej. Nasza krajowa waluta traci dziś do dolara, funta i franka. Największą zmienność obserwujemy na funcie, gdzie para walutowa GBP/PLN umacnia się około 0,5%. Z kolei EUR/PLN balansuje na wysokości poziomu odniesienia. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

Forex Club
  • Polski złoty traci w piątek do dolara, franka i funta
  • Funt brytyjski wraca powyżej okrągłego poziomu 5 zł
  • Frank i dolar umacniają się 0,2% do złotego
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7635 zł 20.11.2020, godzina 17:05
Kurs euro EURPLN 4,4624 zł 20.11.2020, godzina 17:05
Kurs funta GBPPLN 5,0007 zł 20.11.2020, godzina 17:05
Kurs franka CHFPLN 4,1304 zł 20.11.2020, godzina 17:05

Kurs funta GBP/PLN ponownie powyżej 5 zł

Przez cały tydzień na kursie funta do złotego możemy obserwować konsolidację. Para walutowa GBP/PLN porusza się w ruchu horyzontalnym w rejonach okrągłego poziomu 5 zł,. Dziś GBP umacnia się 0,5% do złotego i ponownie wraca powyżej psychologicznej bariery, niemniej nastroje pozostają mieszane.

Patrząc technicznie na wykres D1, w ostatnich dniach ponownie doszło do odbicia od dolnego ograniczenia układu 1:1. Zgodnie z założeniami AT, tak długo jak nie dojdzie do zanegowania struktury geometrycznej zaznaczonej przerywanym prostokątem, należy oczekiwać dalszych wzrostów. Z kolei o większych spadkach możemy myśleć dopiero w momencie wybicia dołem wspomnianego układu 1:1.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro w bezruchu 

Notowania EUR/PLN utrzymują się w rejonach poziomu odniesienia. Kurs euro do złotego utknął w wąskim przedziale wahań, przez cos ciężko jest określić kierunek. Niemniej należy zauważyć, że notowania znajdują się poniżej strefy przy 4,4950 zł, która pozostaje kluczowym oporem. Tak długo jak kurs utrzymuje się poniżej, bardziej prawdopodobne wydają się spadki. W przypadku kontynuacji przeceny, możliwy jest test kolejnej strefy wsparcia przy 4,4320 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs dolara zatrzymał na wysokości wsparcia przy 3,77 zł

W ostatnich dniach notowania USD/PLN również poruszają się bez jasnego kierunku. Patrząc technicznie na wykres D1, kurs po raz kolejny napiera na kluczową horyzontalną strefę wsparcia przy 3,77 zł. Do tej pory powstrzymywała ona większe spadki, jednak należy pamiętać, że z każdym kolejnym testem ryzyko wybicia dołem rośnie. W przypadku scenariusza spadkowego, kolejne warte uwagi wsparcie znajduje się dopiero przy 3,6550 zł. Z kolei o powrocie do wzrostów można myśleć dopiero w momencie powrotu do wewnątrz zaznaczonego poniżej układu 1:1.

Wykres USD/PLN
USDP/PLN interwał D1

Kurs franka broni linii trendu z interwału tygodniowego

Podczas dzisiejszej sesji notowania CHF/PLN ponownie odbijają się od wsparcia wynikającego z linii trendu wzrostowego z interwału W1. Niemniej należy zauważyć, że odbicie nie jest zbyt dynamiczne, a opór znajduje się dość blisko. Dopiero pokonanie strefy przy 4,1620 zł może prowadzić do ruchu w kierunku oporu przy 4,2250 zł. Wsparciem pozostaje z kolei wspominana linia trendu zaznaczona na poniższym wykresie kolorem czerwonym.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1
Spodobał Ci się artykuł? Chcesz otrzymywać najważniejsze informacje wprost na swojego emaila? Zapisz się do naszego Newslettera. ZAPISZ SIĘ >>

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here