Kurs funta GBP/PLN 0,3 proc. w górę w piątek, dolar na niewielkim plusie, a euro i frank pod kreską
Pary walutowe z polskim złotym

Podczas ostatniej sesji handlowej w tym tygodniu możemy obserwować mieszane nastroje na parach walutowych z polskim złotym. Nasza krajowa waluta osłabia się 0,35% do funta i 0,1% do dolara, jednak zyskuje w ujęciu do franka i euro. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty traci w piątek do funta i dolara, zyskuje jednak do franka i euro 
  • Funt brytyjski wybija ponownie opór przy 5,12 zł
  • EUR 0,05% pod kreską, CHF traci 0,1%
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7105 zł 12.02.2020, godzina 19:30
Kurs euro EURPLN 4,4969 zł 12.02.2020, godzina 19:30
Kurs funta GBPPLN 5,1379 zł 12.02.2020, godzina 19:30
Kurs franka CHFPLN 4,1612 zł 12.02.2020, godzina 19:30

Kurs dolara na nieznacznym plusie

Patrząc technicznie na wykres D1, notowania USD/PLN wymazują poranne wzrosty. Dzisiejsza sesja rozpoczęła się od ruchu w górę, jednak ostatecznie to sprzedający przejęli przewagę przez na dzisiejszej świecy dziennej możemy zauważyć solidny cień górny. Zamknięcie się sesji na obecnym poziomie, bądź niżej, będzie zachęcać do dalszej wyprzedaży.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN wybije w końcu opór przy 5,12 zł?

W piątek na kursie funta do złotego możemy obserwować wzrosty. Notowania GBP/PLN znajdują się powyżej strefy oporowej przy 5,12 zł, co przemawia za kontynuacją ruchu na północ. Jeżeli sentyment nie zmieni się po weekendzie, niewykluczony jest nawet ruch w kierunku poziom 5,22 zł, gdzie znajduje się kolejna strefa oporowa.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro jednak w dół?

Patrząc na wykres EUR/PLN widać, że euro traci dziś do złotego. Kurs rozpoczął sesję od wzrostów, jednak ostatecznie to sprzedający przejęli przewagę. Co prawda struktura ostatniego ruchu w dół przypomina korektę prostą i może zapowiadać wzrosty, jednak jeśli dzisiejsza sesja zamknie się poniżej strefy zaznaczonej kolorem zielonym, scenariusz ten może ulec zmianie.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka odbija od mierzenia 38,2% Fibo

Pomimo, że w ostatnich dniach mogliśmy obserwować odbicie na kursie CHF/PLN, kupujący nie byli w stanie wybić się powyżej oporu przy mierzeniu 38,2% Fibonacciego, kto zostało wyznaczone na ostatniej fali spadkowej. Ponadto niewykluczone, że na interwale dziennym utworzy się formacja spadającej gwiazdy, co może doprowadzić do kontynuacji spadków po weekendzie.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: usd notowania | dow jones wykres | ropa wti notowania | mercator gpw | stooq eur pln |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here