Kurs funt szterlinga nadal waha się. GBP/PLN notowane po 5,08 PLNFunt szterling wobec złotego pozostaje podczas poniedziałkowej sesji praktycznie rzecz biorąc w tym samym zakresie – czyli na poziomie 5,08 – 5,09 PLN. Para walutowa GBP/PLN ma jednak za sobą dość szybką ścieżkę podejścia co oznacza wygenerowanie ruchu od zakresu 4,97 PLN do najwyższego od tygodni zakresu 5,12 PLN praktycznie bez większych korekt. Teraz następuje moment, w którym to rynek funta szterlinga ma szasnę na cofnięcie ruchu do zakresu 5,05 PLN lub niższego podczas kolejnych sesji – dlatego też warto będzie przyglądać się dalszemu zachowaniu rynku.

Finax
  • Funt szterling wobec złotego nadal pozostaje w wysokich poziomach
  • Para GBP/PLN oscyluje jednak na poziomie oporu H4 – D1, dlatego reakcja dalsza może być szybka
  • Jeśli funt szterling ma zamiar się przecenić podczas kolejnych sesji – jest to idealne miejsce
  • Wówczas pierwszym celem dla ruchu spadkowego może okazać się zakres 5,05 PLN

Funt szterling pozostaje w zakresie oporu – co dalej z parą walutową GBP/PLN?

Rynek funta szterlinga nie pozostawia złudzeń – para walutowa GBP/PLN dotarła do ważnej strefy, która powinna rozstrzygnąć podczas kolejnych godzin co dalej. Z jednej strony funt wykonał już bardzo silne podejście, które powinno być skontrowane przez obóz niedźwiedzi w ramach klasycznej korekty. Z drugiej zaś strony istnieje ryzyko, że utrzymywanie się dalsze w zakresie oporu może wywołać kolejny ruch wzrostowy. Dlatego też warto będzie podczas kolejnych sesji na rynku GBP/PLN obserwować w jaki sposób zachowywać się będzie funt szterling właśnie na tej strefie.

W przypadku dalszego, kurczowego utrzymywania się w obecnym zakresie – ryzyko powrotu do wzrostów będzie duże. Jeśli rynek z kolei ma zamiar cofnąć na klasyczną korektę – za cel może obrać 5,05 PLN jednak reakcja powinna nastąpić w kolejnych godzinach sesji wtorkowej.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 19.01.2021
Kurs funta GBPPLN H4 19.01.2021

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here