Naga MarketsKurs funt może kierować się do 1,1250 EUR. Czekamy na głosowanie w brytyjskim parlamencieNotowania funta w relacji do euro otworzył się w poniedziałek 21 grudnia na poziomie 1,0966 luką spadkową o wielkości 107 pipsów. Tego samego dnia para GBP/EUR spadła do 1,0850, będąc pod presją negatywnych prognoz COVID-19 i ciągłego braku postępów w negocjacjach UE i Wielkiej Brytanii. Obietnica Borisa Johnsona, że ​​zrobi ostatni krok w celu zawarcia umowy handlowej z Europą na jego poniedziałkowej konferencji prasowej, wprowadziła pewien optymizm do handlu i ostatecznie zaprowadziła notowania do 1,1000 na koniec dnia. Co dalej notowaniami funta do euro? Parze GBP/EUR przyjrzał się Konstantin Anissimov, dyrektor wykonawczy w CEX.IO.

  • Funt zyskał do euro w zeszłym tygodniu
  • W czwartek nastąpiło wybicie w górę
  • Głosowanie w brytyjskim parlamencie najważniejszym wydarzeniem tygodnia

Notowania funta w kierunku 1,1250 EUR

Kolejnego dnia, we wtorek 22 grudnia, para pozostawała pod presją lokalnego oporu przy 1,1000 pomimo pozytywnych odczytów PKB Wielkiej Brytanii za III kwartał. Kolejnego dnia notowania spadły do poziomu 1,0919, gdzie wyznaczony został dzienny dołek. Jednakże, na koniec dnia para wróciła pod poziom 1,1000.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wybicie ponad poziom 1,1000 nastąpiło w środę 23 grudnia, po ogłoszeniu, że państwa członkowskie UE przygotowują się do tymczasowego zastosowania umowy handlowej z Wielką Brytanią.

Para GBP/EUR szybko ponad dzienny opór przy 1,1055, ale wzrosty ograniczył kolejny opór na poziomie 1,1093. Potem nastąpiło kolejne testowanie poziomu oporu 1,1093, ale nie było wystarczającego wolumenu obrotu na przebicie i para zakończyła dzień na środku korytarza utworzonego przez te dwa poziomy.

Ostateczne rozwiązanie zaciekłych negocjacji, które miały miejsce w czwartek, 24 grudnia, było ulgą dla funta szterlinga. W rezultacie para przebiła tygodniowy poziom oporu przy 1,1093 i osiągnęła maksimum na poziomie 1,1169. Po tym nastąpił korygujący ruch w dół, który doprowadził parę do 1,1111, co okazało się efektywnym wsparciem dla pary do końca  sesji (1,1124).

fpmarkets

W tygodniu rozpoczynającym się 28 grudnia spodziewana jest nieznaczna akcja cenowa na GBP/EUR z powodu braku ważnych informacji ekonomicznych i przygotowań do Nowego Roku na całym świecie.

Jedynym ważnym wydarzeniem dla funta w tym tygodniu będzie głosowanie w parlamencie Wielkiej Brytanii w sprawie planu Brexitu zaproponowanego przez Borisa Johnsona. Jednak oczekuje się, że głosy będą jedynie na to, co zostało już wycenione przez rynek.

Jeśli chodzi o krótkoterminową perspektywę dla GBP/EUR, to pozostaje ona ona dość pozytywna, a najbliższy celem stanowi poziom 1,1250.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here