Para walutowa USD/CHF na klawiaturzeKurs franka szwajcarskiego podczas środowej sesji handlowej zyskuje – wobec dolara amerykańskiego, który zdaje się przeceniać wobec reszty walut. Para USD/CHF na wykresie intraday tworzy wyraźny sentyment spadkowy, jednak siła impetu spadkowego nie rozpieszcza inwestorów. Warto obserwować obecne poziomu mimo to, ponieważ para coraz to bardziej nabiera tempa a same spadki mogą rozwinąć się do najbliższej strefy istotnego wsparcia cenowego. Spójrzmy na wykres H1 pary USD/CHF. 


Momentem odwrotu pary z perspektywy interwału czasowego H1 był zdecydowanie okres pierwszej połowy marca. To właśnie wtedy para wykonując z pozoru niewielką korektę ostatnich wzrostów – przerodziła się w głębokie zejście sięgające dotychczas 130 pipsów. Zważywszy na fakt, że para ma relatywnie ograniczone zasięgi ruchów – jest to zdecydowania spory spadek. Spójrzmy na wykres H1, aby ocenić jaki potencjalny scenariusz rysuje się na wykresie w tym momencie.

Kurs franka spada – para USD/CHF na wykresie H1

Z technicznego punktu widzenia para powinna jeszcze kontynuować obecne spadki przynajmniej do poziomu dołków z początku miesiąca, czyli poziomów 0,99200. Wówczas, oczekuje się od pary odrobienia części strat podchodząc ponownie do poziomu 0,99800. To oznacza dla inwestorów pozycyjnych zarówno potencjał dołączenia do spadków, które powinny jeszcze mieć miejsce przez najbliższe 2 sesje handlowe, oraz w późniejszym czasie dołączenie do korekty wzrostowej, która powinna pojawić się – jak na poniższym wykresie – po ówczesnym teście poziomów docelowych dla pozycji krótkich. Dziś o godzinie 19:00 na rynek wpłyną dane dotyczące aktualnego poziomu stóp procentowych oraz ich potencjalnej zmianę, dlatego zmienność na parze jest szacowana na sporą. W takim kontekście para może wykonać scenariusz spadkowy jeszcze podczas dzisiejszej sesji handlowej.

wykres USDCHF H1 20.03.2019
USDCHF H1 20.03.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here