Kurs franka szwajcarskiego rozpoczął bieżący tydzień niezwykle dynamicznymi spadkami. Warto zwrócić uwagę, że była to jedynie kontynuacja zapoczątkowanej już dwa tygodnie temu deprecjacji. To wszystko sprawiło, że kurs franka szwajcarskiego osunął się poniżej horyzontalnego wsparcia w wysokości 3,99 zł.


Kurs franka zyskuje nieprzerwanie od trzech dni

  • Frank zmierza w kierunku 3,99 zł

Spoglądając na notowania pary walutowej CHFPLN zauważymy, że mimo poniedziałkowych spadków, kurs franka zyskuje wobec polskiego złotego nieprzerwanie od trzech dni. Tylko dziś o poranku umocnił się on o 0,16%. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) tj. 3,99 zł. Biorąc jednak pod uwagę, że poziom ten dość precyzyjnie zbiega się z mierzeniem 38,2% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu spadkowego, niewykluczone, że w jego okolicy znów pojawi się większa reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby natomiast otworzyć drogę do ponownych spadków kursu franka szwajcarskiego, dla których realnymi zasięgami wydają się okolice 3,92 zł, bądź nawet 3,86 zł.

Kurs franka szwajcarskiego wobec polskiego złotego (CHFPLN) w czwartek, 12 września 2019 r. | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego wobec polskiego złotego (CHFPLN) w czwartek, 12 września 2019 r. | Źródło: TradingView

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWojas z zyskiem 1,94 mln zł w I poł. 2019 r. – spółka
Następny artykułFrank odrabia straty, a kurs euro utrzymuje się pod 4,34 zł. Dolar i funt oddają część zysków w czwartek
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here