Para walutowa USD/CHF na klawiaturzeW trakcie poniedziałkowej sesji kurs franka zyskuje do dolara, a notowania USD/CHF otwierają się poniżej pułapu parytetu 1,00, który blokował silniejszą deprecjację w minionym tygodniu. Po nieudanym teście listopadowych maksimów dolar amerykański oddaje część zysków i w przedziale ostatnich 10 dni osuwa się o ponad 1%.


USD/CHF skorzysta ze wsparcia średnich? Czy kurs franka może się nadal umacniać

Okrągły poziom 1,00 (parytetu) stanowi dla notowań USD/CHF istotną granicę, która na przestrzeni ostatniego półrocza (pomarańczowa linia) była wielokrotnie testowana (zarówno od góry, jak i od dołu). Jak widać na poniższym wykresie, cena zatrzymywała się również kilkukrotnie w okolicach 1,01 i nie pokonywała poziomu od co najmniej roku, a każdy kontakt z nim doprowadzał do silniejszej korekty. Ostatni raz kurs franka zyskiwał dzięki temu 4% do dolara, a USD/CHF osuwał się do niemal 0,97. Czy tym razem będzie podobnie? Potwierdzeniem takiego scenariusza byłoby niewątpliwie wybicie 50-okresowej średniej ruchomej (niebieska), która zapewnia notowaniom wsparcie niemal od początku 2019 roku:

kurs franka do dolara (USD CHF)
Kurs franka szwajcarskiego zyskuje do dolara, USD/CHF rozpoczyna tydzień poniżej parytetu. Źródło: Tradingview.com

Jak więc wyglądają perspektywy USD/CHF w najbliższym czasie? Utrzymywanie poniżej 1,00 zwiększa szansę na wzrosty franka szwajcarskiego, natomiast powrót nad poziomem na jego deprecjację i ponowny test tegorocznych maksimów.

CHF chwilowo zyskiwał również do polskiego złotego testując w poniedziałek poziom 3,83 zł, popołudnie przynosi jednak osunięcie i powrót kursu poniżej 3,82 zł. Nie zmienia to jednak faktu, że CHF/PLN od początku lutego wzrasta już o niemal 3% (około 10 groszy).

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here