Kursy walut i nos pinokiaZłoty na początku piątkowej sesji prezentuje się dosyć stabilnie, szczególnie w stosunku do dolara amerykańskiego. Kurs franka podejmował próbę wybicia nowych szczytów, ale został szybko sprowadzony na ziemie, z kolei dolar nie cieszy się od wczoraj dobrą koniunkturą. Swoją siłę po posiedzeniu EBC próbuje wykorzystać euro, zyskując przed weekendem. O godzinie 10:30 za euro płacono 4,3402 zł, za dolara 3,9138 zł, za funta 4,8548 zł i za franka 3,9591 zł.

  • Euro umacnia się po EBC, który wywołał w czwartek spore zamieszanie wśród notowań walut
  • Frank traci najsilniej po wczorajszym nieudanym wybiciu oporu
  • Jednocześnie dolar testuje niemal miesięczne minima
  • Niezdecydowany na wysokości oporu jest funt brytyjski

Kurs euro, franka, dolara i funta – EBC tnie stopę procentową! | Co nowego u złotego? 13.09

#EBC 🏦🇪🇺 obniża stopę referencyjną do poziomu -0.5% ⬇️. Jednocześnie decyduje się na wznowienie programu luzowania ilościowego w wysokości 20 mld #EUR💶 miesięcznie. #EURPLN reaguje osłabieniem europejskiej waluty📉, a wzrost apetytu na ryzyko powoduje spadki franka szwajcarskiego. #CHFPLN w ciągu ostatniego tygodnia stracił ponad 5 groszy 〽️, co zapewne cieszy kredytobiorców z kredytem indeksowanym w #CHF 🇨🇭.

Publiée par Comparic24.TV sur Vendredi 13 septembre 2019

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,3402 Euro
USDPLN 3,9138 dolar
GBPPLN 4,8548 funt
CHFPLN 3,9591 frank

Kurs dolara nie był tak nisko od 16 sierpnia. USDPLN spada do 3,91 zł

Wczorajsze osłabienie USDPLN jest kontynuowane w piątek, czego powodem jest przede wszystkim wzrost EURUSD. W trakcie sesji piątkowej kurs dolara chwilowo spadał pod 3,91 zł i testował najniższe poziomy od niemal miesiąca, jednak byki szybko zniosły połowę spadków i wypchnęły cenę wyżej. W efekcie o godzinie 10:30 dolar tracił do polskiej złotówki 0,2%.

Kurs dolara kontynuuje spadki drugi dzień z rzędu. USDPLN D1
Kurs dolara kontynuuje spadki drugi dzień z rzędu. USDPLN D1

Kurs euro ponownie podejmuje walkę z oporem 4,34 zł

Rosnące oczekiwania inwestorów co do kursu euro powodują, że notowania EURPLN zaczynają zyskiwać w piątek i ponownie napierają na opór 4,34 zł. Ten jest testowany w tym tygodniu praktycznie nieprzerwanie i jeżeli zostałby wybity, wtedy kurs mogłyby podskoczyć nawet o cztery grosze w stosunku do obecnych cen.

Kurs euro napiera na 4,34 zł, gdzie znajduje się ważny opór. EURPLN D1
Kurs euro napiera na 4,34 zł, gdzie znajduje się ważny opór. EURPLN D1

Kurs funta na karuzeli zmienności. GBPPLN zyskuje w piątek 0,45%

W górę, w dół i znowu w górę – właśnie tak wygląda wykres funta od połowy tygodnia. W czwartek notowania testowały najwyższe poziomy od końca maja, po czym dynamicznie osuwały się pod ważny opór na wysokości 4,86 zł. W piątek popyt jednak znowu podejmuje próby ataku i GBPPLN zyskuje 0,45%, starając się trwale wybić podażową barierę, aktywną od połowy zeszłego miesiąca.

Kurs funta w piątek ponownie rośnie. GBPPLN D1
Kurs funta w piątek ponownie rośnie. GBPPLN D1

Kurs franka zasygnalizował chęć spadków? CHFPLN z długim „nosem Pinokia”

Świeca dzienna z czwartku posiada bardzo długi dolny knot i krótki korpus ustawione pod istotnym poziomem oporu 3,97 zł – według analizy technicznej taki układ sygnalizuje odrzucenie strefy przez opór i nazywany jest przez traderów albo odwróconym młotem, pin barem (z polskiego pinezką) albo nosem Pionkia (w związku ze swoją długością i próbą „oszukania rynku”. Przynajmniej w teorii, powinien sygnalizować ruch ceny w przeciwnym kierunku, co dla CHFPLN oznaczałoby spadki.

Kurs franka „oszukuje” inwestorów? CHFPLN D1
Kurs franka „oszukuje” inwestorów? CHFPLN D1

Potwierdzeniem takiego scenariusza byłoby wybicie lokalnego wsparcia na wrześniowych minimach, co otworzyłoby drogę w stronę 3,92 zł.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here