Kurs euro dolara funta i franka do złotego PLNMiniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych niezwykle spokojnie. Wszystko to za sporej niezbyt dużej istotnych raportów makroekonomicznych oraz doniesień dot. sytuacji gospodarczej i politycznej największych gospodarek świata. Fakt ten sprawił, że zmienność na notowaniach popularnych walut była w minionym tygodniu raczej niewielka. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wygląda polski złoty?

Kurs funta największym przegranym tygodnia


Biorąc pod uwagę zmienność na przestrzeni całego tygodnia zauważymy, że najsilniejszą walutą grupy G8 był frank szwajcarski, który umocnił się o 0,47%. Tydzień do udanych zaliczyć może także euro, którego kurs wzrósł na przestrzeni ostatnich dni o 0,43%. Po czerwonej stronie tego zestawienia na szczególną uwagę zasługuje natomiast kurs dolara kanadyjskiego, który osunął się o 0,68%.

Noworoczna zmienność walut grupy G8 | Źródło: mataf.net

Kurs euro największym wygranym tygodnia

W relacji do polskiego złotego najwięcej na przestrzeni minionego tygodnia zyskał kurs euro, który wzrósł o nieco ponad 0,5 grosza. Tygodnia do udanych zaliczyć nie może natomiast kurs funta, który w relacji do polskiego złotego stracił 2 grosze.

Kursy walut na rynku Forex w niedzielę, 21 czerwca 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9829 zł 28.06.2020, godzina 9:20
Kurs euro EURPLN 4,4691 zł 28.06.2020, godzina 9:20
Kurs funta GBPPLN 4,9135 zł 28.06.2020, godzina 9:20
Kurs franka CHFPLN 4,2035 zł 28.06.2020, godzina 9:20

Kurs euro wzrósł o niemal 10 groszy

Kurs euro osunął się na początku minionego tygodnia o ponad 3 gorsze. Już we wtorek pojawiła się jednak reakcja popytowa, wskutek której kurs euro wzrósł o niemal 4 grosze, dzięki czemu na przestrzeni całego tygodnia wspólna waluta podrożała o nieco ponad 0,5 grosza.

Oznacza to, że od 3 czerwca br. kurs euro wzrósł już o niemal 10 groszy i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie mógłby on nawet dotrzeć do 4,5150 zł. To właśnie tam znajduje się bowiem ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór).

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka wzrósł o ponad 15 groszy

Kurs franka szwajcarskiego wzrósł na przestrzeni minionego tygodnia o symboliczne 0,2 grosza. Gdyby jednak pominąć poniedziałkowe spadki, zasięg obserwowanych od wtorku wzrostów wyniósł ponad 6 groszy. Oznacza to, że od 3 czerwca br. kurs franka wzrósł już o ponad 15 groszy i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie mógłby on nawet dotrzeć do 4,2450 zł. To właśnie tam znajduje się bowiem ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór).

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spadł o 2 grosze

Kurs funta od miesiąca porusza się w trendzie horyzontalnym. Na przestrzeni ostatniego tygodnia osunął się on o niespełna 2 grosze. Warto przy tym zwrócić uwagę, że przez cały tydzień GBP oscylował w okolicy technicznego wsparcia w wysokości 4,9120 zł będącego dolnym ograniczeniem konsolidacji. Jeżeli tylko wsparcie to zostałoby pokonane, kurs funta mógłby docelowo osunąć się nawet w rejon 4,7850 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wciąż poniżej 4 zł

Kurs dolara osunął się na początku minionego tygodnia o ponad 8 groszy. Już we wtorek pojawiła się jednak reakcja popytowa, dzięki której na przestrzeni kolejnych dni USD podrożał o niemal 7 groszy. Fakt ten sprawił, że na przestrzeni całego tygodnia kurs dolara osunął się jedynie o nieco ponad 1 grosz. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby wzrosnąć nawet powyżej 4 zł, a dokładnie 4,02 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSylwester Suszek (BitBay) odpowiada TVN24. Chodzi o kontrowersyjny materiał “Superwizjera”
Następny artykułNowoczesna Teoria Monetarna (MMT)
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here