Naga Markets

Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoMiniony tydzień przebiegał na rynkach finansowych stosunkowo spokojnie. Widać, że rynki finansowe weszły już w wakacyjne nastroje. Nie oznacza to oczywiście, że na przestrzeni minionego tygodnia kursy walut stały w miejscu. Wręcz przeciwnie, dostrzec można było wyraźny wzrost dolara i franka szwajcarskiego. Jak więc kształtują się obecnie kursy polskiego złotego, euro, dolara, franka i funta?

Kursy walut na rynku Forex w niedziele, 3 lipca 2022 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 4,4976 zł 3.07.2022, godzina 10:00
Kurs euro EURPLN 4,6892 zł 3.07.2022, godzina 10:00
Kurs funta GBPPLN 5,4389 zł 3.07.2022, godzina 10:00
Kurs franka CHFPLN 4,6785 zł 3.07.2022, godzina 10:00

Kurs euro 

Kurs euro spadał i wzrastał naprzemiennie przez cały miniony tydzień. Fakt ten sprawił, że jego kurs utrzymał się na niemal niezmienionym poziomie w stosunku do stanu z poprzedniego tygodnia.Na uwagę zasługuje jednak tak, iż w międzyczasie notowania wspólnej waluty sięgnęły technicznego oporu w wysokości 4,7250 zł, gdzie pod koniec tygodnia pojawiła się reakcja podażowa.

Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, kurs euro mógłby w najbliższym czasie spaść nawet w kierunku 4,6150 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka wzrósł o 32 grosze

Kurs franka wzrósł na przestrzeni minionego tygodnia o ponad 4 grosze, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 8 czerwca br. aprecjacji do przeszło 32 groszy. Tak znaczna zwyżka sprawiła, że notowania szwajcarskiej waluty wybiły ponad techniczny opór w wysokości 4,66 zł i znalazły się na najwyższym poziomie od wybuchu wojny na ukrainie.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta

Kurs funta spadał i wzrastał naprzemiennie przez cały miniony tydzień. Fakt ten sprawił, że jego kurs spadł w stosunku do poziomu sprzed tygodnia o zaledwie 1 grosz. Wciąż znajduje się on jednak przeszło 10 groszy powyżej dołków z 8 czerwca br.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wzrósł o 30 groszy

Kurs dolara spadł na początku minionego tygodnia o niemal 3 grosze, po czym odbił i wzrósł o ponad 12 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 30 maja br. aprecjacji do przeszło 30 groszy.

Zwyżka ta sprawiła, że w pewnym momencie piątkowej sesji za dolara zapłacić trzeba było niemal 4,54 zł, co było jednym z najwyższych poziomów w historii. Dotychczas, dolar droższy był bowiem jedynie trzech krótkie chwile w maju, październiku i listopadzie 2000 r., lipcu 2007 r. oraz marcu 2022 r.

NED

Jeszcze przed końcem piątkowej sesji pojawiła się jednak reakcja podażowa, która sprawiła, że notowania amerykańskiej waluty powróciły poniżej 4,50 zł

Kurs dolara do polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara do polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingViewŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here