Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoMiniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych niezwykle spokojnie. Wszystko to za sporej niezbyt dużej istotnych raportów makroekonomicznych oraz doniesień dot. sytuacji gospodarczej i politycznej największych gospodarek świata. Fakt ten sprawił, że zmienność na notowaniach popularnych walut była w minionym tygodniu raczej niewielka. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wygląda obecnie polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w piątek, 3 lipca 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9797 zł 3.07.2020, godzina 12:10
Kurs euro EURPLN 4,4685 zł 3.07.2020, godzina 12:10
Kurs funta GBPPLN 4,9527 zł 3.07.2020, godzina 12:10
Kurs franka CHFPLN 4,2035 zł 3.07.2020, godzina 12:10

 

Kurs euro wzrósł o niemal 10 groszy

Dziś mija dokładnie miesiąc, od kiedy kurs euro osunął się w okolice technicznego wsparcia w wysokości 4,38 zł. To właśnie tam, dokładnie 3 czerwca pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu znów obserwujemy spokojne wzrosty.

Na przestrzeni ostatniego miesiąca, kurs euro wzrósł o niemal 10 groszy. Jeżeli jednak tendencja ta będzie kontynuowana, mógłby on w najbliższym czasie dotrzeć nawet do 4,5150 zł. To właśnie tam znajduje się bowiem ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór).

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka wzrósł o 16 groszy

Kurs franka szwajcarskiego wzrósł na przestrzeni ostatniego miesiąca o niemal 16 groszy. Od początku roku zyskał on natomiast już niemal 29 groszy, co czyni CHF najsilniejszą spośród walut grupy G8 w tym roku. Jeżeli tylko aprecjacja szwajcarskiej waluty będzie kontynuowana, kurs franka mógłby w najbliższym czasie wzrosnąć do 4,2450 zł. To właśnie tam znajduje się bowiem ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór).

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta największym przegranym I półrocza

Kurs funta utrzymuje się w ostatnim czasie na względnie stabilnym poziomie. Od początku tygodnia wzrósł on o 4 grosze, a na przestrzeni ostatniego miesiąca o niespełna 3 gr. Warto jednak zwrócić uwagę, że od początku roku osunął się on o ponad 7 groszy, co sprawia, że GBP jest najsłabszą spośród walut grupy G8.

Mimo, że od wtorku kurs funta znów notuje wzrosty, to ich potencjalny zasięg nie wydaje się zbyt duży. Od najbliższego, istotnego oporu dzielą go bowiem zaledwie nieco ponad 3 grosze.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wciąż poniżej 4 zł

Kurs dolara wzrósł na przestrzeni ostatniego miesiąca o ponad 9 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby wzrosnąć nawet powyżej 4 zł, a dokładnie 4,02 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułElon Musk: nie buduje niczego na Ethereum
Następny artykułMerkel mobilizuje UE. Chce spożytkować 750 mld EUR na odbudowę strefy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here