Naga Markets

rewers monety 2 zł PLNMiniony tydzień przebiegał na rynkach finansowych niezwykle emocjonująco. Z początkiem tygodnia dostrzec można było spadek kursów popularnych walut względem polskiego złotego. W drugiej części tygodnia wyraźnie one jednak odbijały, by pod koniec tygodnia znów ulec deprecjacji. Jak kształtują się obecnie kursy polskiego złotego, euro, dolara, franka i funta?

Kursy walut na rynku Forex w niedziele, 26 czerwca 2022 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 4,4422 zł 26.06.2022, godzina 10:00
Kurs euro EURPLN 4,6879 zł 26.06.2022, godzina 10:00
Kurs funta GBPPLN 5,4524 zł 26.06.2022, godzina 10:00
Kurs franka CHFPLN 4,6345 zł 26.06.2022, godzina 10:00

Kurs euro 

Kurs euro spadał na początku minionego tygodnia o ponad 5 groszy, by następnie odbić o niemal 10 gr. i powrócić w okolice technicznego oporu w wysokości 4,7250 zł. Pod koniec tygodnia ponownie pojawiła się tam jednak reakcja podażowa, wskutek której notowania wspólnej waluty osunęły się o przeszło 3 grosze. fakt ten sprawił, że w skali całego tygodnia kurs euro wzrósł zaledwie o niespełna 1 grosz.Jeżeli odbicie od oporu w wysokości 4,7250 zł okaże się trwałe, na przestrzeni najbliższych dni oczekiwać moglibyśmy wyprzedaży w kierunku 4,6150 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka wzrósł o 14 groszy

Kurs franka spadł na początku minionego tygodnia o ponad 4 gorsze, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od ubiegłego tygodnia deprecjacji do przeszło 13 groszy. Wyprzedaż ta zatrzymała się  w okolicy wcześniej pokonanej linii tendencji spadkowej, gdzie w środę pojawiła się niezwykle silna reakcja popytowa. W jej następstwie, kurs franka wzrósł o blisko 14 groszy, powracając w ten sposób powyżej 4,68 zł, co było najwyższym poziomem od połowy marca br.

Biorąc jednak pod uwagę, iż w okolicy tego oporu ponownie pojawiła się reakcja podażowa, być może w nadchodzącym tygodniu będziemy świadkami osłabienia franka szwajcarskiego względem polskiego złotego.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta

Kurs funta utrzymał się w minionym tygodniu na względnie stabilnym poziomie, mimo, że w międzyczasie spadał on o 6 groszy, po czym wzrastał o ponad 11 groszy i znów spadał o niemal 5 groszy.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara 

Kurs dolara spadł na początku minionego tygodnia o ponad 7 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od ubiegłego tygodnia deprecjacji do niemal 16 groszy. Następnie odbił on o blisko 11 groszy, powracając w ten sposób w okolice technicznego oporu w wysokości 4,50 zł, gdzie pod koniec tygodnia znów pojawiła się reakcja podażowa. Fakt ten sprawił, że w skali całego tygodnia USD osunął się o niespełna 2 grosze. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, mógłby on powrócić w okolice 4,3670 zł.

NED


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here