Kurs euro dolara funta i franka do złotego PLNPiątkowa sesja przebiega na rynku walutowym niezwykle spokojnie. Zdecydowana większość popularnych walut jak euro, frank szwajcarski czy dolar amerykański nieznacznie zyskuje dziś na wartości. Jak na ich tle wypada polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w piątek, 19 czerwca 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9795 zł 19.06.2020, godzina 12:30
Kurs euro EURPLN 4,4569 zł 19.06.2020, godzina 12:30
Kurs funta GBPPLN 4,9268 zł 19.06.2020, godzina 12:30
Kurs franka CHFPLN 4,1834 zł 19.06.2020, godzina 12:30

Kurs euro wzrósł o 9 groszy

Kurs euro osunął się w drugiej połowie maja br. o niemal 20 groszy z okolic oporu w wysokości 4,57 zł, aż do wsparcia w rejonie 4,38 zł. Dopiero tam 3 czerwca br. pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu kurs euro wzrósł o niespełna 9 groszy (choć w skrajnym momencie zasięg aprecjacji wynosił ponad 11 gr.).

Od kilku dni dostrzec możemy jednak, że kurs euro utrzymuje się na względnie stabilnym poziomie. Jeżeli jednak tendencja ta okaże się jedynie formą korekty w trwającej od kilku dni tendencji wzrostowej, niewykluczone, że kurs euro wzrośnie jeszcze do 4,5150 zł. To właśnie tam znajduje się bowiem ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór).

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka wzrósł o 13 groszy

Kurs franka szwajcarskiego osunął się w drugiej połowie maja br. o ponad 29 groszy z okolic oporu w wysokości 4,3450 zł, aż do wsparcia w rejonie 4,0680 zł. Dopiero tam 3 czerwca br. pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu kurs franka wzrósł o ponad 13 groszy (choć w skrajnym momencie zasięg aprecjacji wynosił ponad 15 gr.).

Od kilku dni dostrzec możemy jednak, że kurs franka utrzymuje się na względnie stabilnym poziomie. Jeżeli jednak tendencja ta okaże się jedynie formą korekty w trwającej od kilku dni tendencji wzrostowej, niewykluczone, że kurs franka wzrośnie jeszcze do 4,2450 zł. To właśnie tam znajduje się bowiem ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór).

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta spadł od wczoraj o niemal 6 groszy

Kurs funta osunął się od początku maja br. o ponad 34 grosze z okolic oporu w wysokości 5,23 zł, aż do wsparcia w rejonie 4,91 zł. Dopiero tam pod koniec maja pojawiła się reakcja popytowa. Nie była ona jednak porównywalna do wzrostów obserwowanych na notowaniach euro czy franka szwajcarskiego.

Kurs funta od ponad trzech tygodni porusza się w trendzie horyzontalnym między wsparciem w wysokości 4,9120 zł a oporem 4,99 zł. Tylko w trakcie czwartkowego handlu GBP osunął się o niemal 5 groszy. Dziś jego deprecjacja jest kontynuowana. Tylko do godziny 12:30 kurs funta osunął się o ponad 1 grosz co zwiększa prawdopodobieństwo na ponowne przetestowanie w najbliższym czasie dolnego ograniczenia w/w konsolidacji.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wzrósł w ciągu 4 dni o niemal 8 gr.

Kurs dolara osunął się w drugiej połowie maja br. o niemal 34 grosze z okolic oporu w wysokości 4,23 zł, aż do wsparcia w rejonie 3,90 zł. Dopiero tam 3 czerwca br. pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu kurs dolara konsolidował miedzy w/w wsparciem a lokalnym oporem w wysokości 3,97 zł. Obecnie obserwujemy jednak próbę wybicia górą z tej formacji i jeżeli tylko w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja podażowa mogąca zanegować to wybicie, kurs dolara mógłby wzrosnąć nawet do 4,02 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSaxo Bank: Otwarta bankowość po pandemii: Sposób myślenia i kultura motorem sukcesu
Następny artykułKurs VIVID GAMES przebija 3 zł. Akcje zyskują w piątek podczas sesji 20%!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here