Naga Markets

Polski złoty doświadczył na przestrzeni ostatnich dni wyraźnego osłabienia, oddając znaczną część wypracowanych na przestrzeni ostatniego miesiąca zysków. To też sprawiło, że kurs franka osiągnął najwyższy poziom w historii, a dolar otarł się o nowe ATH. Na przestrzeni ostatnich godzin PLN odrobił jednak część z tych strat. Jak więc obecnie kształtują się kursy polskiego złotego, euro, dolara, franka i funta?

Kursy walut na rynku Forex w czwartek, 25 sierpnia 2022 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 4,7630 zł 25.08.2022, godzina 12:15
Kurs euro EURPLN 4,7565 zł 25.08.2022, godzina 12:15
Kurs funta GBPPLN 5,6353 zł 25.08.2022, godzina 12:15
Kurs franka CHFPLN 4,9470 zł 25.08.2022, godzina 12:15

Kurs euro wzrósł o 13 groszy

Kurs euro wzrósł na przestrzeni ostatnich dni o ponad 13 groszy. Zwyżka ta sprawiła, że notowania wspólnej waluty powróciły w rejon technicznego oporu w wysokości 4,7850 zł.To właśnie w okolicy tego oporu pojawiła się reakcja podażowa, wskutek której kurs euro osunął się od wczoraj o ponad 3 grosze. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, notowania wspólnej waluty mogłyby w najbliższym czasie powrócić do ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) w wysokości 4,7250 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka wzrósł do najwyższego poziomu w historii

Kurs franka wzrósł na przestrzeni ostatnich dni o przeszło 20 groszy. Aprecjacja ta sprawiła, że notowania szwajcarskiej waluty wybiły góra z trwającej od ponad miesiąca konsolidacji, co z kolei w naturalny sposób napędziło dalszą zwyżkę w kierunku marcowych szczytów, w efekcie czego, za franka trzeba było we wtorek zapłacić niemal 5 zł, co było najwyższym poziomem w historii. Szwajcarska waluta jeszcze nigdy nie była bowiem tak droga.

Na przestrzeni ostatnich godzin pojawiła się jednak niewielka reakcja podażowa, wskutek której kurs franka cofnął się poniżej 4,95 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy powrotu CHF w rejon 4,90 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o 19 groszy

Kurs funta wzrósł na przestrzeni ostatnich dni o ponad 19 groszy. Na uwagę zasługuje fakt, iż zwyżka ta doprowadziła już do pokonania technicznego oporu w wysokości 5,62 zł, co w naturalny sposób napędzać mogłoby dalszą aprecjację w kierunku 5,73 zł.

Mimo to, w środę pojawiła się zauważalna presja podażowa, wskutek której szterlingowi bliżej obecnie do powrotu w rejon 5,62 zł, niż do wzrostu w kierunku 5,73 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wzrósł o 31 groszy

Jastrzębie wypowiedzi członków amerykańskiej Rezerwy Federalnej sugerujące, iż skłaniają się oni ku poparciu trzeciej z rzędu podwyżki stóp procentowych o 75 punktów bazowych we wrześniu i nie przestaną zacieśniać polityki dopóki nie będą “całkowicie przekonani”, że przegrzana inflacja spada przyczyniły się do wyraźnego umocnienia dolara amerykańskiego.

XTB

Amerykańska waluta podrożała bowiem w relacji do polskiego złotego o niemal 31 groszy, w ciągu zaledwie 9 sesji. Fakt ten sprawił, że we wtorek za dolara znów zapłacić trzeba było ponad 4,82 zł, co było jednym z najwyższych poziomów w historii. Dolar droższy było bowiem jedynie przez chwilę w połowie lipca br.

Zwyżka ta zatrzymała się jednak w okolicy technicznego oporu wyznaczonego na podstawie lipcowych szczytów, gdzie już we wtorek ponownie pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli więc trwające od tego czasu spadki będą kontynuowane, notowania amerykańskiej waluty mogłoby w najbliższym czasie powrócić nawet w rejon 4,71 zł.

Kurs dolara do polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara do polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: polenergia cena akcji | aktualny kurs lewa | korona norweska kurs | dzisiejszy kurs dolara | jsw kurs | dax spekulant | notowania biomed lublin | playway akcje opinie |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here