kurs franka szwajcarskiegoTendencja na kursie kursie franka szwajcarskiego CHF do polskiego złotego PLN w dalszym ciągu jest wzrostowa. Pojawiła się jednak szansa na korektę, kurs CHFPLN wrócił wczoraj poniżej poziomu 4 złotych. Biorąc pod uwagę jednak długoterminowy trend zwyżkujący, ostatnie spadki są bardzo słabe. Czy jest szansa na większe umocnienie polskiej waluty? W czwartek 22 sierpnia 2019 roku za jednego franka szwajcarskiego trzeba płacić 4,0124 zł.  Zapraszamy do zapoznania się z analizy CHF/PLN.

Waluta Kurs Nazwa
CHF 3,9942 frank
  • CHFPLN “w końcu” wraca poniżej 4 zł
  • Polski złoty z szansą na umocnienie do franka?
  • Frank kosztuje 3,9942 zł w czwartek
  • W długim terminie trend wzrostowy przeważa na parze walutowej CHFPLN
  • Szans an krótkoterminową korektę spadkową?

Kurs franka wraca poniżej 4 złotych

Powoli zbliżamy się do końca tygodnia, a kurs franka do złotego CHFPLN ma wyraźny problem z pokonaniem szczytów z sprzed weekendu. Dynamika ruchu w górę w ostatnich dniach wyraźnie spadła, co może być szansą dla strony podażowej do wykonania korekty spadkowej. Należy jednak pamiętać, ze pozycje krótkie na takim rynkiem wiążą się ze sporym ryzykiem, trend pozostaje przecież wzrostowy. Wiarygodnym sygnałem do korekty byłoby niższe zamknięcie obecnego tygodnia, czekamy więc na jutrzejszą sesję.

Wykres CHFPLN
CHFPLN W1

Zobacz także: Kurs dolara USD i mieszane minutes FOMC, co dalej z giełdą?

Overbalance wciąż kluczowym wsparciem na CHFPLN

Przechodząc do niższej ramy czasowej – D1, można zauważyć że pomimo cofnięcia poniżej 4,0000 zł rynek ma przed sobą istotne wsparcie. Mowa tutaj o układzie 1:1, który w zeszłym tygodniu powstrzymywał większe spadki. Dlatego też pomimo zejścia pod okrągły poziom, główna tendencja pozostaje wzrostowa. Dopiero wybicie dołem poziomu 3,9780 zł mogłoby się przyczynić do wykonania większej korekty spadkowej.

Wykres CHFPLN

CHFPLN D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here