Kurs franka szwajcarskiego ponownie znajduje się powyżej psychologicznej bariery 4 złotych. Patrząc na szerokie ujęcie, pomimo korekty pod koniec ubiegłego tygodnia, para walutowa CHFPLN cały czas utrzymuje się w trendzie wzrostowym. Sytuacja techniczna nie wygląda więc dobrze dla polskie waluty PLN. We wtorek 20 sierpnia 2019 roku za jednego franka szwajcarskiego trzeba płacić 4,0135 zł. Po aktualizacji z godziny 16:30 jeden frank kosztuje 4,0135 PLN. Zapraszamy do zapoznania się z analizą CHF/PLN.

Waluta Kurs Nazwa
CHF 4,0135 frank
  • CHFPLN utrzymuje się powyżej 4 zł
  • Polski złoty wciąż traci do franka szwajcarskiego
  • Frank kosztuje 4,0135 zł w poniedziałek
  • Trend wzrostowy na parze walutowej CHFPLN

Kurs franka powyżej poziomu 4 zł

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego CHFPLN kolejny tydzień kontynuuje wzrosty. Dynamika wzrostów znacznie się zwiększyła po pokonaniu górnego ograniczenia kilkunasto-miesięcznej konsolidacji. Niemniej, pomimo silnych wzrostów, tuż przed weekendem mogliśmy obserwować dynamiczne odreagowanie, przez co na interwale tygodniowym pojawił się duży cień górny – na świecy W1. Trend pozostaje jednak wzrostowy, aktualnie cena ponownie wychodzi powyżej psychologicznej bariery przy okrągłym poziomie 4 złotych. Na W1 możliwe są oba scenariusze, zarówno spadkowy jak i wzrostowy, jednak prawdopodobieństwo jest nieznacznie przechylone w stronę dalszych wzrostów, główny trend jest zwyżkujący. Sygnałów należy szukać na niższym przedziale czasowym.

Kurs franka CHF
CHFPLN W1

Zobacz także: Kurs euro EUR poniżej 1,1100, a niemiecki DAX z szansą na spadki?

Kurs CHF broni układu 1:1 na interwale D1

Z kolei schodząc do niższego przedziału czasowego – D1, należy zauważyć, że pomimo dynamicznych spadków pod koniec ubiegłego tygodnia, doszło do obrony układu 1:1. Struktura zaznaczona kolorem żółtym to Overbalance, który został wyznaczony na ostatniej fali wzrostowej. Zgodnie z metodologią OB, trend pozostaje więc wzrostowy. O większych spadkach można będzie myśleć dopiero w momencie wybicia układu 1:1 dołem – poziom 3,9780 zł.

Wykres CHFPLN
CHFPLN D1

Aktualizacja z godziny 16:30

W godzinach popołudniowych nie widać większej zmienności na kursie CHFPLN. Sesyjne maksimum znajduje się przy 4,0250 zł. Aktualnie cena oscyluje jednak w okolicach miejsca, gdzie rozpoczęła się dzisiejsza sesja. Główny trend pozostaje wzrostowy, niemniej dziś nie widać wyraźnego kierunku, obowiązuje tendencja boczna.

Wykres CHFPLN
CHFPLN M15

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here