Kurs franka w konsolidacji, CHF/PLN po 4,2080 zł w środę 8 lipca
Kurs franka szwajcarskiego

W tym tygodniu zmienność na parach z PLN jest ograniczona. Wczoraj nasza krajowa waluta traciła do franka, euro, dolara i funta z kolei we wczesnych godzinach porannych w czwartek widać mieszane nastroje. Złoty traci najmocniej do funta brytyjskiego, z kolei na CHF/PLN nie widać większych ruchów. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka powyżej 1:1

Patrząc na wykres CHF/PLN w ujęciu tygodniowym, sytuacja techniczna pozostaje bez zmian w porównaniu do poprzedniej analizy. na początku tygodnia złoty nieznacznie zyskiwał do franka, a kolejne dni przyniosły jego osłabienie, przez co para walutowa ponownie znalazła się powyżej ważnego oporu.

Na interwale W1 wciąż istotny pozostaje poziom wynikający z dolnego ograniczenia układu Overbalance, który znajduje się w rejonach 4,1850 zł. Aktualnie notowania utrzymują się powyżej,dlatego prawdopodobieństwo leży po stronie kupujących.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN bez zmian po weekendzie

Zobacz także: Kurs euro do dolara (EUR/USD) wybija górą, czas na atak poziomu 1,14?

 – Czwartkowy, poranny handel przynosi słabe umocnienie polskiej waluty, jednak najbardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się dalsza stabilizacja kursów. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,4700 PLN za euro, 3,9328 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 4,1994 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu spadły do okolic 1,330% w przypadku papierów 10-letnich – komentuje Michał Pietrzyca z DM BOŚ.

Kurs franka wciąż przy oporze

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1 widać, że notowania mają w ostatnim czasie problem z określeniem jasnego kierunku. Wczoraj para walutowa CHF/PLN zakończyła dzień na plusie. Niemniej dziś widać cofnięcie, dlatego mimo pokonania oporu przy 4,1850 zł nie widać większego zainteresowania wyższymi poziomami. Niemniej technicznie, dopóki kurs trzyma się powyżej, możliwy jest ruch w kierunku 4,2450 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here