Kurs franka wciąż bez konkretnego kierunku, CHF/PLN po 4,1870 zł we wtorek 7 lipca
Kurs franka szwajcarskiego

Podczas drugiej sesji w nowym tygodniu handlowym możemy obserwować mieszane nastroje na parach walutowych z polskim złotym. Wczoraj złotówka umocniła się do dolara i funta, z kolei na franku i euro nie widać było większej zmienność. Podobnie jest dziś, główne pary z PLN znajdują się w rejonach poziomu wczorajszego zamknięcia sesji. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka bez kierunku na początku tygodnia

Patrząc na wykres CHF/PLN w ujęciu tygodniowym, sytuacja techniczna pozostaje bez zmian w porównaniu do poprzedniej analizy. Wczoraj złoty zyskiwał do franka, a dziś o poranku nie widać większej zmienności, kurs pozostaje stabilny.

Na interwale W1 wciąż istotny pozostaje poziom wynikający z dolnego ograniczenia układu Overbalance, który znajduje się w rejonach 4,1850 zł. Jeśli zobaczymy odbicie, niewykluczone są głębsze spadki. Z kolei utrzymanie się powyżej, może doprowadzić do kolejnej fali wzrostowej.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN bez zmian po weekendzie

Zobacz także: RBA pozostawia stopy bez zmian, AUD/USD traci

 – Początek tygodnia nie przyniósł istotniejszych zmian na wycenie PLN na głównych cross’ach. EUR/PLN ciągle oscyluje blisko 4,44-4,46 PLN. Sytuacja jest ciekawa gdyż globalnie, w tym na GPW, obserwujemy premiowanie układów risk-on, co sugerowałoby raczej mocniejszego PLN – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs franka wciąż przy oporze

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1 widać, że notowania mają w ostatnim czasie problem z określeniem jasnego kierunku. Dziś o poranku para walutowa CHF/PLN znajduje się w rejonach punktu odniesienia. Niemniej kluczową strefą oporową pozostają okolice poziom 4,1850 zł. Warto również zauważyć, że poziom traci na istotności wraz z przedłużającym się okresem konsolidacji.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here