frankiKurs franka szwajcarskiego podczas poniedziałkowego poranka oscyluje wokół poziomów 3.815 – 3.816. Konsolidacja kursu franka wobec polskiego złotego wspierana jest w dolnym ograniczeniu pary poprzez standardową średnią kroczącą dla wykresy godzinnego, co oznacza możliwość dalszej kontynuacji wzrostów do poziomów 3,825 zł. Czy aktualny sentyment pary utrzyma się przez pojawieniem się ewentualnej korekty? Umocnienie kursu franka nadal prawdopodobne. 


Sentyment wzrostowy na franku szwajcarskim w stosunku do polskiej złotówki widoczny jest tak naprawdę od początku lutego obecnego roku. Podejście blisko 9 groszy, czyli odbicie od ceny 3,730 do obecnych poziomów 3,815 to relatywnie duże podejście – jednak dalsze umocnienie kursu franka jest w zasięgu pary. CHF/PLN zdaje się popaść w ostatnich dniach w trend horyzontalny – a dolne ograniczenie konsolidacji wspierane jest przez standardową średnią dla wykresu H1, czyli średnią SMA88. W jaki sposób można postrzegać obecną sytuację na parze?

Kurs franka w konsolidacji – potencjał dalszego umacniania waluty?

Obecna konsolidacja zdaje się mieć jasno określone górne (3,8230) oraz dolne (3,8100) ograniczenie. Dodatkowo – dolne ograniczenie to dość istotna strefa sekwencyjna dla obecnego układu wzrostowego co oznacza dalsze utrzymanie sentymentu wzrostowego na parze. Potencjał dalszych wzrostów – a więc umacniania szwajcarskiego franka w stosunku do polskiej złotówki – w chwili obecnej rysuje się na poziomie 3,825 a obecne poziomy dla takiego scenariusza są najbardziej dogodnymi do tego, aby para mogła wykonać ruch wzrostowy. Dlatego – jeśli widoczne na poniższym wykresie wsparcie nadal zostanie utrzymane, para CHF/PLN powinna nadal umacniać się z osiągnięciem poziomów docelowych dla pozycji długich.

wykres CHFPLN H1 18.02.2019
CHFPLN H1 18.02.2019

Negacją scenariusza wzrostowego będzie dopiero jednoznaczne przełamanie poziomu wsparcia, co wygeneruje dla pary sygnał spadkowy z potencjałem spadkowym szacowanym na poziomie 3,7990. W chwili obecnej jednak szansa na dalsze wzrosty wydaje się o wiele bardziej prawdopodobna.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here