Kurs franka w konsolidacji, CHF/PLN po 4,2080 zł w środę 8 lipca
Kurs franka szwajcarskiego

Wczoraj nasza krajowa waluta traciła do franka, euro, dolara i funta z kolei we wczesnych godzinach porannych w środę nie widać większej zmienności, główne pary walutowe z polskim złotym oscylują w okolicach poziomu wczorajszego zamknięcia sesji. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka powyżej 4,20 zł

Patrząc na wykres CHF/PLN w ujęciu tygodniowym, sytuacja techniczna pozostaje bez zmian w porównaniu do poprzedniej analizy. W poniedziałek złoty nieznacznie zyskiwał do franka, a wczorajsza sesja przyniosła jego osłabienie, przez co para walutowa ponownie znalazła się powyżej ważnego oporu.

Na interwale W1 wciąż istotny pozostaje poziom wynikający z dolnego ograniczenia układu Overbalance, który znajduje się w rejonach 4,1850 zł. Dopóki notowania utrzymują się powyżej, nie ma mowy o większych spadkach.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN bez zmian po weekendzie

Zobacz także: Rynek akcji w odwrocie, koniec optymizmu na indeksach

 – Poranny, środowy handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie PLN. Eurodolar oscyluje blisko 1,1270 USD. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4725 PLN za euro, 3,9660 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2097 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9776 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,354% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs franka wciąż przy oporze

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1 widać, że notowania mają w ostatnim czasie problem z określeniem jasnego kierunku. W środę o poranku para walutowa CHF/PLN znajduje się w rejonach punktu odniesienia. Niemniej wczoraj doszło do ponownego wyjścia powyżej oporu przy 4,1850 zł, co może przemawiać za dalszym ruchem w górę. kolejny opór znajduje się przy 4,2450 zł.

CHF/PLN Wykres
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here