Kurs franka w górę w poniedziałek, CHF/PLN po 4,1515 zł 15 czerwca
kurs franka szwajcarskiego

Ostatni tydzień nie zakończył się najlepiej dla złotego, który zdołał się umocnić jedynie do funta, a do euro, dolara i franka stracił. Pierwsza sesja po weekendzie również rozpoczyna się pod kreską. Złotówka traci do 3 głównych walut, zyskując jedynie do GBP. Patrząc na parę walutową CHF/PLN, dziś kurs znajduje się nieco powyżej poziomu 4,15 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs CHF/PLN w górę na początku tygodnia

Podczas pierwszej sesji w nowym tygodniu handlowym polski złoty znajduje się pod kreską w ujęciu do franka, euro i dolara. Nasza waluta umacnia się jedynie 0,15% do funta brytyjskiego. Spójrzmy jak wygląda sytuacja techniczna an parze walutowej CHF/PLN

Zobacz także: Kurs euro do dolara w odwrocie, indeksy giełdowe w dół

Patrząc na wykres na interwale W1, w ostatnim czasie notowania odbiły się od kluczowego wsparcia, które wynikało z mierzenia 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej oraz wcześniejszych reakcji cenowych. W tych rejonach znajdowało się także dolne ograniczenie kanału wzrostowego (4,0530 zł). Następnie po pojawieniu się reakcji popytowej, korekta dotarła do oporu przy 4,1850 zł, gdzie znowu uaktywnili się sprzedający. Wspomniane dwa poziomy powinny być więc istotne w najbliższych dniach.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN zaczyna tydzień od wzrostów

Kurs franka na plusie w poniedziałek

Schodząc z kolei na niższy przedział czasowy – D1 widać, że notowania zareagowały w piątek na opór wynikający z wysokości biegunowości wcześniej wybitego układu 1:1 – 4,1850 zł. Poziom ten pozostaje kluczowym oporem w krótkim terminie. Jeżeli notowania ponownie się tu odbiją, możliwa jest kolejna fala spadkowa.

Wykres CHF/PLN
Frank szwajcarski na plusie w poniedziałek

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here