Naga MarketsKurs franka (USD/CHF) pod presją, bez zaskoczeń z SNBTak jak można się było tego spodziewać, zakończone posiedzenie Narodowego Banku Szwajcarii nie przyniosło większych emocji. Parametry polityki monetarnej zostały podtrzymane, decydenci nadal twierdzą, że frank pozostaje “wysoko wyceniany” i dalsze działania interwencyjne mogą być konieczne (w razie potrzeby).

Kurs franka znajduje się pod presją

Przedstawione nowe projekcje makro nie odbiegają nadmiernie od tego, co mieliśmy w grudniu (inflacja CPI ma w tym roku wzrosnąć o 0,2 proc. wobec 0,0 proc. szacowanych wcześniej).

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny EURCHF
Wykres dzienny USDCHF

Analiza techniczna sugeruje bardziej presję na osłabienie franka i bardziej perspektywiczny wydaje się być układ na EURCHF, niż na USDCHF, gdzie jesteśmy już na ostatnich szczytach. W przypadku EURCHF warto będzie zwrócić uwagę na zachowanie się dziennego RSI9 (naruszenie linii trendu widocznej na wykresie może zasygnalizować ruch na wykresie bazowym). Układ na EURCHF może odzwierciedlać oczekiwania związane z wiosennym ożywieniem w strefie euro i potwierdzać, że obecny pesymizm wynikający z przedłużenia lockdownów jest przejściowy.

Kurs EUR/USD – dalszy dryf w dół?

Wczorajsza publikacja lepszych odczytów indeksów PMI za marzec została zignorowana. W efekcie popyt nie zdołał wyciągnąć notowań EURUSD ponad wybite wsparcie przy 1,1834 (dołek z 9 marca). Wpływ na emocje inwestorów mają ostatnie decyzje wielu europejskich rządów o wydłużeniu obostrzeń na okres Wielkanocy, co zwiększa obawy o skalę oczekiwanego wcześniej odbicia gospodarki w II kwartale (pytanie, czy słusznie, to już inna sprawa).

Wykres dzienny EURUSD

Technicznie po połamaniu 1,1834, kolejny kluczowy poziom to okolice 1,1750, gdzie przebiega długoterminowa linia trendu. Dzienny oscylator RSI9 już wskazuje na dywergencje (na kursie bazowym mamy nowy dołek, a tu nie), choć dopuszcza scenariusz zejścia w okolice wcześniejszych minimów przy 23 pkt.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here