Naga MarketsKurs franka (USD/CHF) może próbować powrócić w rejon oporów przy 0,91Mnogość pojawiających się interpretacji, co do dalszego rozwoju wypadków na globalnych rynkach (zerkać na słabe dane z amerykańskiego rynku pracy, czy bać się inflacji) może być sygnałem zbliżającego się okresu podwyższonej zmienności. To czas, kiedy dostajemy wiele, nieraz sprzecznych sygnałów i rośnie nasza irytacja wobec rynku.

Kurs franka może powrócić w rejon oporów z zeszłego tygodnia

Spójrzmy dzisiaj…. rynek FX pozostaje nieco bierny wobec tego, co pokazują rentowności obligacji i zachowanie się Wall Street, czy słusznie? Kluczowe jest to, na ile rynek będzie dalej wierzył w to, że nawet wyższa od spodziewanej inflacji, nie będzie w stanie zmącić podejścia FED. Cierpliwość nie jest jednak domeną inwestorów, a emocje. Tym samym łatwo jest o różne preteksty do danego ruchu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Słabość dolara widoczna od pewnego czasu na wielu walutach zaznacza się też w relacji z frankiem. W końcu zeszłego tygodnia USDCHF wyraźnie odpadł od oporów przyspieszając ruch w dół. W efekcie szybko znaleźliśmy się na ważnym wsparciu przy 0,90. Czy zostanie łatwo pokonane? Ciekawe układy rysują dzienne wskaźniki sugerując wręcz, że USDCHF może próbować powrócić w rejon oporów z zeszłego tygodnia przy 0,91. Może to zapowiadać ciekawe reakcje na kolejne dane z USA, jakie zaczną pojawiać się już od jutra (pierwsza będzie inflacja CPI).

Wykres dzienny USDCHF

Kurs EUR/USD – trudny układ

Czy ostatnie wybicie nowego szczytu ponad 1,2148 osiągnięte w końcu kwietnia było tzw. fałszywką, która teraz zostanie mocno skorygowana? Czy widoczna dywergencja na dziennym oscylatorze RSI9 zapowiada słabość popytu już w najbliższych dniach, czy dopiero za jakiś czas? Jak dolar zareaguje na jutrzejsze dane nt. inflacji CPI w USA? Pytania można mnożyć. W każdym razie dwa ważne czynniki, czyli zachowanie się rentowności amerykańskich obligacji rządowych, oraz indeksów na Wall Street, zaczynają sprzyjać amerykańskiej walucie.

Wykres dzienny EURUSD

We wczorajszym wpisie zwracałem uwagę, że notowania mogą wejść teraz w nieco szarpany okres, generujący mylne sygnały. Bo jak patrząc na wykres dzisiaj zinterpretować fakt, że jesteśmy poniżej 1,2148, ale nie widać przyspieszenia w spadkach?  Opór to na razie ostatni szczyt przy 1,2178, a wsparcie można umiejscowić przy 1,2090-1,2100.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here