Para walutowa USD/CHF na klawiaturzeKurs franka szwajcarskiego w stosunku do dolara amerykańskiego umacnia się podczas czwartkowych notowań. Oczekiwane umocnienie kurs franka zostało omawiane już przed dwoma sesjami, podczas gdy para jak dotąd wykonała założenia – generując kolejny sygnał spadkowy. Tym razem celem dla pary jest dalsze osłabienie w kierunku poziomu 0.993000. Potencjał dalszych spadków kształtuje się zatem na poziomie blisko 90 pipsów. Warto przyglądać się wykresowi USD/CHF na interwale czasowym H1. 


Podczas ostatniej analizy, która miała miejsce 19 lutego we wtorek mowa była o pojawieniu się pierwszych sygnałów spadkowych na parze – czyli rozwinięciu korekty, której zdecydowanie brakowało na parze od początku roku. W tym momencie widoczna realizacja planu sprawia, że para znajduje się idealnie w miejscu docelowym oraz generuje kolejne sygnały mogące sprawiać, że para znajdzie się tym razem o 90 pipsów niżej. W jaki sposób można będzie podłączyć się do takiego scenariusza?

Kurs franka szwajcarskiego umacnia się – USD/CHF z dalszym potencjałem spadkowym

Para USD/CHF na wykresie H1 po osiągnięciu wtorkowego celu odbiła od wsparcia, jednak ponownie generuje sygnał spadkowy – tym razem z poziomem docelowym dla pozycji krótkich określonych na strefie 0.993000, czyli oddalonej o około 90 pipsów strefy od aktualnej ceny. W tym momencie warto obserwować, czy para pokona niewielkie – lokalne wsparcie cenowe widoczne an zamieszczonym poniżej wykresie. Jeśli dojdzie do jego przełamania, wówczas zejście na wsparcie H1 oraz niewielka korekta powinny zainicjować najdogodniejszy scenariusz spadkowy, w którym pozycja obronna typu stop loss nie powinna przekraczać 20 pipsów w stosunku do potencjału omawianych już 90. wówczas stosunek zysku do ryzyka kształtowałby się na poziomie 4:1 wliczając koszta transakcyjne.

wykres USDCHF H1 21.02.2019
USDCHF H1 21.02.2019

Negacja scenariusza spadkowego będzie utrzymanie się pary ponad lokalnym wsparciem oraz atak na strefę 1.00300.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here