CHF, Szwajcaria, ComparicKurs szwajcarskiego franka w stosunku do dolara amerykańskiego podczas poniedziałkowej sesji umacnia się. Para USD/CHF oscyluje wokół równej ceny 1.0000 nadal wysyłając sygnały spadkowe, które zainicjowane zostały podczas poprzedniej analizy pary. Sentyment negatywny, sugerujący, że para jest w stanie wykonać głębszą korektę spadkową wygenerowany został 18 lutego (poniedziałek) i od tego czasu oczekuje się od pary testu dolnych ograniczeń. Czy sentyment negatywny faktycznie się potwierdzi? Spójrzmy na wykres H1. 


Passa stałych wzrostów na parze USD/CHF powoli się wykańcza – choć obecny ruchy nie potwierdziły tego jednoznacznie. Przed inwestorami śledzącymi zachowanie pary franka szwajcarskiego w stosunku do dolara amerykańskiego może pojawić się kolejna okazja inwestycyjna w postaci próby rozegrania pozycji krótkich na kolejną korektę ostatnich wzrostów. Już podczas ostatniej analizy pary, która miała miejsce 21 lutego (czwartek) wspominane zostało, że potencjał spadkowy jest relatywnie duży. Zerknijmy na interwał jednogodzinny pary.

Kurs franka szwajcarskiego umacnia się – para USD/CHF na wykresie H1

Z perspektywy jednogodzinnej standardowa średnia krocząca w postaci SMA88 nadal wskazuje na parze potencjał testu dolnych ograniczeń, które określone są na poziomie 0.99130 (widoczne dolne wsparcie na poniższym wykresie) a ostatnie testy wsparcia – choć nadal udane – generują coraz słabsze impulsy wzrostowe. W tym momencie warto obserwować, czy wsparcie nie zostanie wyłamane, ponieważ jeśli tylko do tego dojdzie, celem dla pozycji short będzie wyżej wspomniany cel oddalony od obecnej ceny o blisko 91 pipsów, co jak na zasięgi pary stanowi relatywnie dobrą okazję dla inwestorów intraday.

wykres USDCHF H1 25.02.2019
USDCHF H1 25.02.2019

Negacją opisywanej tu sytuacji spadkowej będzie moment, w którym para zdecydowałaby się jednak na testy górnych ograniczeń, które skutkowałyby przebiciem najbliższej sfery oporowej – czyli strefy 1.00300. Wówczas mowa będzie o nadal panującej presji popytowej na parze USD/CHF.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here