Para walutowa USD/CHF na klawiaturzeKurs franka szwajcarskiego podczas środowej sesji handlowej umacnia się wobec amerykańskiego dolara. Para USD/CHF oscyluje wokół poziomu 0.99625, co oznacza realizowanie się scenariusza zapowiadanego już podczas ostatnich dwóch analiz pary. W tym momencie przekroczenie wsparcia oznacza kontynuacja negatywnego sentymentu, który już od połowy lutego sugerował możliwość wystąpienia głębszej korekty na parze. Warto w tym momencie obserwować dalszy rozwój sytuacji pary USD/CHF.


Spełnienie ostatnich analiz sugerujących poszukiwanie sygnałów na dołączenie do scenariusza spadkowe na dalsze umocnienie franka szwajcarskiego wobec amerykańskiego dolara zaczyna być coraz bardziej widoczne. W tym momencie nadal średnia SMA88 na wykresie H1 wspiera spadki, choć przez krótką chwilę mogło wydawać się, że została ona przekroczona. Aktualnie ciężko mówić o pozycjach długich – kiedy nadal scenariusz nie został na parze USD/CHF w pełni zrealizowany. Przyjrzyjmy się wykresowi H1.

Kurs franka umacnia się – para USD/CHF na wykresie H1

Obecnie para USD/CHF czyli umacniający się frank przebiła wsparcie, które – przebicie – zapowiadane było już kilka analiz temu i do którego przygotowywani byli inwestorzy czytające tutejsze analizy. Po przebiciu istotnego wsparcia cenowego para w tym momencie ma poziom docelowy dla pozycji krótkich oszacowany na strefie 0.99130, czyli licząc od aktualnej ceny nadal pozostaje do wygarnięcia ponad 56 pipsów. Najlepiej jednak aby inwestorzy, którzy nie zdążyli z dołączeniem – wyczekali niewielkiej choć korekty, by móc spokojnie dołączyć do setupu spadkowego z odpowiednim poziomem zysku do ryzyka.

wykres USDCHF H1 27.02.2019
USDCHF H1 27.02.2019

Oczywistą negacją dalszych spadków będzie sytuacja, w której para franka do dolara przełamie ponownie opór będący wcześniej dla pary wsparciem. Prawdopodobieństwo w tym momencie jednak na powrót do wzrostów jest relatywnie małe.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here