Para walutowa USD/CHF na klawiaturzePodczas czwartkowego handlu kurs franka szwajcarskiego umacnia się sprawiając, że para USD/CHF spada do poziomu 1,00500. Sentyment na parze nadal jest wzrostowy jednak ostatnia sesja sprawia, że para odbija się od strefy oporowej sugerując możliwość wystąpienia dalszej korekty trwających nadal wzrostów. Czy po odbytej korekcie para będzie wstanie przebić strefę oporową utrzymującą wykres poniżej poziomu 1,01000 pierwszy raz od ponad roku? Przyjrzyjmy się sytuacji na wykresie dniowym.


Od początku roku 2018 para dolara amerykańskiego w stosunku do szwajcarskiego franka rośnie – jednak nadal trudno parze jest przedostać się powyżej poziomu 1.01000, który para odwiedziła na krótką chwilę w 2017 roku. W tym momencie jednak widać, że ostatnie dwa miesiące stoją pod znakiem umacniającego się dolara a co za tym idzie – możliwości pokonania omawianej powyżej strefy pierwszy raz od ponad roku.

Kurs franka umacnia się – USD/CHF na wykresie D1

Analizując wykres z perspektywy D1 pierwsze co można zauważyć, to budująca się sekwencja wzrostowa. Coraz to wyższe dołki oraz wyższe szczyty sugerują, że para wraca do odrabiania strat z okresu 2017 – 2018. W tym momencie jednak para dotarła do szczytów z listopada 2018 roku, gdzie pierwsza reakcja wydaje się być klasyczną – czyli odbiciem w stronę poziomu oznaczonego na poniższym wykresie zieloną strefą. Wsparcie to usytuowane jest na poziomie 0.99973 i właśnie tam para powinna w tym momencie zmierzać. Z kolei po ówczesnym teście poziomu, sekwencja wzrostowa powinna być dalej utrzymywana – a zakres ruchu wzrostowego wskazywałby na możliwość ataku na opór z możliwością jego finalnego przełamania. Jeśli taki scenariusz faktycznie miałby się zrealizować, wówczas kolejny cel dla pary byłby określony w puncie 1.03258.

wykres USDCHF D1 14.02.2019
USDCHF D1 14.02.2019

Negacją możliwości dalszych podejść byłoby naturalnie przełamanie widocznego i omawianego już wsparcia. Warto obserwować obecne poziomu ponieważ na parze klaruje się powoli średnioterminowy setup z dobrym stosunkiem zysku do ryzyka, z którego warto skorzystać.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here