frankiKurs franka szwajcarskiego w stosunku do dolara amerykańskiego podczas wtorkowych notowań traci. Para USD/CHF oscyluje wokół poziomu 1,00113 potwierdzając sygnał wzrostowy zainicjowany podczas poprzedniej analizy pary. Kurs franka szwajcarskiego zdaje się móc dalej osłabiać względem amerykańskiej waluty, a pierwszym poziomem docelowym jest oddalony od aktualnej ceny o ponad 50 kolejnych pipsów pary poziom 1,00585/600. Przyjrzyjmy się aktualnej sytuacji pary na wykresie H1. 


Podczas ostatniej analizy pary mowa było o zejściu na widoczne na poniższym wykresie wsparcie – oznaczone na poziomie 0,99847, po czym możliwość wygenerowania znacznego impulsu wzrostowego z celem poziomu 1,00600. Choć początkowo para USD/CHF nie przejawiała chęci kontynuacji wzrostów, podczas wtorkowej sesji scenariusz ten może nabrać tempa i zrealizować setup zgodnie z założeniem jeszcze podczas dzisiejszej sesji handlowej. Warto więc przyglądać się dalszemu rozwojowi sytuacji na parze franka do dolara.

Kurs franka traci – Para USD/CHF na wykresie H1

Z perspektywy godzinnej pierwszy ruch został właśnie zainicjowany – tuż po porannej odprawie dla traderów. w tym momencie można oczekiwać dalszego rozwoju sytuacji a poniższy wykres prezentuje oczekiwany ruch, jaki powinien zostać jeszcze wykonany przed finalnym osiągnięciem przez parę poziomu docelowego dla pozycji długich. Pierwszym widocznym oporem jest poziom 1,00300, który powinien choć na chwilę wstrzymać parę przed dalszymi wzrostami – jednak nie na długo. Dalszy rozwój sytuacji może odbyć się po niewielkiej korekcie wzrostów, gdzie już wówczas finalnym ruchem powinno być osiągnięcie poziomu widocznego na wykresie – na strefie 1,00580/600.

wykres USDCHF H1 05.03.2019
USDCHF H1 05.03.2019

W tej chwili ciężko mówić o negacji scenariusza wzrostowego, ponieważ wszystko wskazuje na duże prawdopodobieństwo jego wykonania. Negacją byłoby dopiero przełamanie poziomu wsparcia, o którym mowa była była powyżej – czyli poziomu 0,99850.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here