frankiKurs franka szwajcarskiego podczas wtorkowej sesji handlowej wyraźnie traci wobec amerykańskiego dolara. Para USD/CHF na wykresie H1 wybija lokalne strefy oporu, oscylując podczas pisania analizy wokół ceny 0,99959. W tym momencie zdaje się, że sentyment pozytywny ponownie zagościł na parze po długich dniach konsolidowania się pary. Warto zatem spojrzeć na wykres H1 aby oszacować potencjalne scenariusze na resztę sesji. 


Jeszcze kilka sesji temu para konsolidowała się wyraźnie wokół poziomów 0,99100 a 0,99600 sprawiając, że żadna ze stron nie była bardziej prawdopodobna od drugiej. Dlatego też, podczas ostatniej analizy stwierdzone zostało, że nie ma większego sensu handlować na parze w kontekście intraday tak długo, jak długo para nie przełamie impasu trendu horyzontalnego. W tym momencie jednak widać, że sentyment pozytywny zagościł ponownie na parze, podczas gdy wykres przełamuje oraz testuje ostatnie miejsce oporu – tym razem jako wsparcie układu wzrostowego.

Kurs franka traci – para USD/CHF na wykresie H1 – czas na dalsze wzrosty?

Z perspektywy H1 para USD/CHF ma przed sobą dalszy potencjał wzrostowy, a wybicie strefy oporu oraz potwierdzenie jej testem oznacza, że obecnie poziom 0,99800 – 0,9900 służą dla wykresu jako układ wspierający dalsze wzrosty. Planowanym poziomem docelowym w ciągu najbliższych kilku – kilkunastu sesji handlowych dla pary to przedział cenowy 1,00500 – 1,00600, który oznaczony jest również na poniższym wykresie. Najbliższy poziom oporu znajduje się na strefie 1,00270 – 1,003000 i w pierwszej kolejności para musi zmierzyć się z jego wybiciem. W tym momencie jednak zdaje się, że dalsze wzrosty mają tak długo szansę, jak długo opisywany już poziom wsparcia cenowego nie zostanie wybity. Inwestorzy intraday mają w tym kontekście szansę na akumulację kursu franka i pozycji długich na parze (USD/CHF) zgodnie z założeniem.

wykres USDCHF H1 02.04.2019
USDCHF H1 02.04.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here