Para walutowa USD/CHF na klawiaturzeKurs franka szwajcarskiego w stosunku do amerykańskiego dolara podczas środowej sesji handlowej traci – dokładnie jak przewidywane zostały ruchy w poprzednich analizach. Para USD/CHF oscyluje w tym momencie wokół poziomu 1,00500, który nadal sprawia wrażenie możliwości dalszych zwyżek. Inwestorzy intraday powinni być z obecnych ruchów pary zadowoleni, ponieważ para nie tylko wykonuje założenia, ale również wykazuje niestandardowe zakresy ruchów. Dobrze obserwować zatem parę w celu wykorzystania obecnej zmienności. 


Podczas ostatnich analiz pary wyraźnie podkreślony został sentyment wzrostowy zaraz po tym, jak reakcja na osiągnięcie celów spadkowych była newralgiczna. Wówczas mowa była o kolejnych poziomach oporowych, które para powinna zrealizować – a te wyznaczone zostały za pomocą klasycznej metodologii sekwencyjnej. Cele podczas wczorajszej sesji zostały osiągnięte a dzisiejsza wskazuje na możliwość wytworzenia się kolejnego scenariusza dla inwestorów intraday oraz pozycyjnych. Przyjrzyjmy się w takim wypadki wykresowi H1 pary USD/CHF.

Kurs franka traci – para USD/CHF na wykresie H1

Kurs franka po wyraźnej serii strat nadal ma potencjał utraty względem dolara amerykańskiego. W tym momencie oczekuje się od prawy wykonania poniższego scenariusza – rozrysowanego na wykresie pary USD/CHF na wykresie godzinnym. W scenariuszu mowa przede wszystkim o wykonaniu korekty ostatnich wzrostów – chociaż do poziomu poprzednio odbieranego jako istotny opór cenowy. W tym momencie naturalnie poprzedni opór jest dla ceny układem wspierającym dalsze wzrosty tak długo, jak długo poziom ten nie zostanie ponownie przekroczony. Wówczas można szukać sygnałów wzrostowych dla dalszej kontynuacji wzrostów z celem określonym na poziomie 1.00940 finalnego ruchu wzrostowego. Pomiędzy dotarciem pary a wykonanym ruchem wzrostowym oczekuje się jeszcze jednego przystanku na poziomie 1.00585 i potwierdzenie poziomu tym razy od dołu jako wsparcia sekwencji wzrostowej.

wykres USDCHF H1 06.03.2019
USDCHF H1 06.03.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here