CHF, Szwajcaria, ComparicKurs franka szwajcarskiego traci nieprzerwanie od początku września br. Licząc od szczytów z 29 sierpnia 2019 r., frank osłabił się wobec polskiego złotego o niemal 10 groszy, co odpowiada dokładnie 2,41%. Fakt ten sprawił, że CHF notowany jest na najniższym poziomie od ponad miesiąca.


Kurs franka pokonuje lokalne wsparcie

  • Kurs franka zmierza w kierunku 3,92 zł

Kurs franka szwajcarskiego zakończył poniedziałkową sesję aż 0,77-procentowymi spadkami. Fakt ten sprawił, że CHF jest obecnie najtańszy od 8 sierpnia br. Mimo, że we wtorek o poranku dostrzec możemy tu symboliczne 0,01-procentowe wzrosty, to nie zmienia to faktu, iż w dalszym ciągu zauważalna wydaje się znaczna presja podażowa. W chwili obecnej za jednego franka szwajcarskiego zapłacić trzeba dokładnie 3,9531 zł. Oznacza to, że wskutek trwającej od kilku dni deprecjacji, notowania pary walutowej CHFPLN pokonały wsparcie w wysokości 3,99 zł. Jeżeli zatem obecna tendencja będzie kontynuowana, kurs franka szwajcarskiego mógłby osunąć się w okolice 3,92 zł, bądź nawet 3,86 zł. To właśnie tam znajdują się bowiem dwa kolejne, istotne poziomy wsparcia, w rejonie których wyczekiwać moglibyśmy pojawienia się reakcji popytowej.

Kurs franka szwajcarskiego wobec polskiego złotego (CHFPLN) we wtorek, 10 września 2019 r. | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego wobec polskiego złotego (CHFPLN) we wtorek, 10 września 2019 r. | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranny przegląd rynków – wtorek pod dyktando ważnych danych z rynku pracy
Następny artykułBrave bije rekordy popularności w Japonii
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here