Para walutowa USD/CHF na klawiaturzeKurs franka szwajcarskiego w stosunku do amerykańskiego dolara podczas wtorkowej sesji handlowej traci. Para USD/CHF oscyluje wokół ceny 0,99988, spadając poniżej psychologicznej strefy pełnego poziomu 1,00. Tym samym zauważalna zmiana tendencji pary wskazuje na dalszą możliwą dalszą obniżkę kursu. W tym momencie zbliżający się wykres do wsparcia sprawia, że na rynku może pojawić się kolejna okazja dla inwestorów pozycyjnych. spojrzymy na wykres H1 pary USD/CHF. 


Sentyment wzrostowy pary USD/CHF uległ w ostatnim czasie zmianie, co szczególnie widoczne jest na niższych interwałach czasowych, które wyraźnie wskazują na tendencję spadkową. Czy obecne ruchy mogą jednak wskazywać na większą korektę ostatnich wzrostów pary? Spójrzmy na wykres jednogodzinny.

Kurs franka traci – para USD/CHF na wykresie H1

Z technicznego punktu widzenia, przełamanie ostatniego widocznego na poniższym wykresie wsparcia oznacza dalszą kontynuację spadków pary. Prosta średnia krocząca (sma88) na wykresie H1, będąca standardową średnią dla wykresu jednogodzinnego – wskazuje na nadal utrzymujący się sentyment negatywny i na chwilę obecną trudno szukać odbić. Zdaje się, że w tym momencie najbliższym poziomem mogącym wyładować sentyment spadkowy to poziom oddalony od aktualnego wykresu o blisko 42 pipsy, czyli strefa 0,99600. Wówczas, oczekiwać się będzie od rynku znacznego odreagowania, gdzie targetem dla pozycji długich będą poziomu ponownie – 1,00300.

wykres USDCHF H1 19.03.2019
USDCHF H1 19.03.2019

Przy obecnych ruchach zmienność nie pozwala na handel intraday, jednak pozycyjne podejście wskazuje, że najbliższy potencjał zagrania kilku-sesyjnego będzie właśnie okolic strefy 0,99600. Wówczas pozycja typu stop loss (po ówczesnym teście poziomu) powinna zostać oddalona o około 20 pipsów z celem około 70, co kształtowałoby risc ratio na poziomie 3:1 wliczając w setup koszta transakcyjne dla pary.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here