kurs franka szwajcarskiegoInwestorzy z niecierpliwością czekali na dzisiejszy wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Ostatecznie poznaliśmy go o godzinie 10:00, jednak zmienność pojawiła się już kilkadziesiąt minut wcześniej. Na polskim złotym mogliśmy obserwować huśtawkę nastrojów, jednak dominującym kierunkiem były wzrosty na PLN (spadki kursu CHFPLN). Polska waluta zyskuje po południu blisko 1% w stosunku do franka szwajcarskiego. Tym samy istnieje szansa na większą korektę ostatniego rajdu wzrostowego.


  • Frank dynamicznie wraca poniżej bariery 4,00 zł
  • Kurs CHFPLN po po 3,9570 zł w czwartek 3 października
  • Decyzja TSUE nie zaskoczyła inwestorów

Kurs franka po decyzji TSUE

Dziś o godzinie 10:00 poznaliśmy decyzję TSUE w sprawie jednego z kredytów frankowych, co może być podstawą do orzekania sądów w sprawach innych “Frankowiczów”. Wyrok okazał się pozytywny dla posiadających “nieszczęsne” kredyty frankowe, co z kolei nie jest dobrą informacją dla sektora bankowego. Polski złoty zyskuje dziś do euro, dolara, franka i funta brytyjskiego. Technicznie obserwujemy pogłębienie się korekty spadkowej, która rozpoczęła się po odbiciu od strefy oporowej przy mierzeniu 78,6% Fibonacciego. Najbliższym wsparciem jest strefa przy 3,90 zł, wypada biegunowość wcześniej pokonanego mierzenia 61,8% Fibonacciego z interwału W1. Z kolei w przypadku pokonania tego poziomu, kurs miałby szansę na zejście w kierunku 3,85 zł, gdzie znajduje się górne ograniczenie niemal rocznej konsolidacji.

Wykres CHFPLN
CHFPLN W1

Patrząc na na niższy przedział czasowy – D1, sygnał do spadków pojawił się już wczoraj. Świeca dzienna zamknęła się poniżej okrągłego poziomu 4 zł, co poskutkowało dalszą przeceną. Wspomniany poziom 4 złotych powinien teraz zgodnie z zasadą biegunowości stanowić opór. Jeżeli spadkowy sentyment się utrzyma, istnieje spora szansa na ruch w kierunku mierzeni 38,2% Fibonacciego – okolice poziomu 3,93 zł.

Wykres CHFPLN
CHFPLN D1

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here