Kurs franka szwajcarskiego zyskuje we wtorek o poranku, CHFPLN powyżej 4,29 zł
Frank szwajcarski CHF

Wczorajsza sesja rozpoczęła się pozytywnie dla polskiego złotego, niemniej do końca dnia oddał on zyski i ostatecznie stracił do euro, dolara i funta. Złotówka zdołała nieznacznie zyskać do franka szwajcarskiego, niemniej dziś o poranku ponownie widać słabość naszej waluty. Jeśli chodzi o parę walutową CHFPLN, dziś o poranku kurs znajduje się nieco wyżej, w rejonach poziomu 4,2960 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas wtorkowej sesji 28 kwietnia.

Kurs franka CHF w górę, notowania CHFPLN wracają powyżej 4,29 zł

W ostatnich kilku tygodniach złoty konsoliduje w ujęciu do innych głównych walut takich jak euro, dolar, frank czy funt. Takie zachowanie raczej nie zapowiada szybkiej zmiany sentymentu, niemniej w końcu nastąpi kiedyś wybicie. Dziś, w poniedziałek o poranku szwajcarska waluta znajduje się nieznacznie pod kreską, w rejonach 4,2850 zł. Przyjrzyjmy się sytuacji technicznej na parze CHFPLN.

Zobacz także: Kurs euro do dolara cofa do wsparcia, co dalej z główną parą walutową?

Patrząć na CHFPLN na interwale tygodniowym, sytuacja nie uległa zmianie od wczorajszej analizy i wciąż nie wygląda najlepiej dla złotego. Kurs wpadł w konsolidację na wysokości górnego ograniczenia kanału wzrostowego, jednak średnioterminowy trend pozostaje wzrostowy. Jedyną szansą dla PLN jest fakt cofnięcia poniżej górnego ograniczenia kanału wzrostowego, co może się przełożyć na nieco większą korektę w dół.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał tygodniowy

Jeśli nawet dojdzie do spadków, trzeba pamiętać, że średnioterminowy trend na CHFPLN wciąż pozostaje wzrostowy. Aktualnie jako kluczową podporę dla kupujących należy traktować dolne ograniczenie układu 1:1, który został zaznaczony kolorem szarym. W tym miejscu znajduje się także mierzenie 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej. Wcześniej kupujący mogą się pojawić też przy współczynniku 23,6% Fibo.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał dzienny

Jeśli zejdziemy na niższy interwał czasowy – D1, sytuacja pozostaje bez jakichkolwiek zmian, dziś notowania są kwotowane nieznacznie wyżej, niemniej technicznie wciąż mamy do czynienia z konsolidacją. Wydaje się, że ostatnie wyhamowanie trendu wzrostowego to chwilowy przystanek, a na pewno jest zdecydowanie za wcześnie aby mówić o wiarygodnym sygnale sprzedażowym.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here