Kurs franka szwajcarskiego CHFPLN odbija od maksimów z 2019 rokuTen tydzień nie przyniósł rozstrzygnięcia co do kierunku na parach z polskim złotym. Tendencja boczna utrzymuje się i taki stan może dalej mieć miejsce najbliższym czasie na w ujęciu do franka, euro, funta i dolara amerykańskiego. Jeśli chodzi o parę walutową CHFPLN, dziś o poranku kurs znajduje się nieco wyżej , w rejonach poziomu 4,3150 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas piątkowej sesji 24 kwietnia.

Finax

Kurs franka CHF nieznacznie w górę pod koniec tygodnia, notowania powyżej 4,31 zł

Ostatnie dni nie przyniosą rozstrzygnięcia co do dalszego kierunku na polskim złotym. Wczorajsza sesja rozpoczęła się od wzrostów, te jednak zostały szybko zniwelowane. Dziś o poranku złoty jest notowany płasko w stosunku do euro, dolara, franka i funta. W piątek 24 kwietnia szwajcarska waluta ponownie znajduje się na nieznacznym plusie (+0,05%), w rejonach 4,3150 zł. Przyjrzyjmy się sytuacji technicznej na parze CHFPLN.

Zobacz także: Nastroje na rynku akcji psują się, DAX z potężną stratą na otwarciu sesji

Spoglądając na wykres na interwale tygodniowym, sytuacja nie uległa zmianie od wczorajszej analizy i wciąż nie wygląda najlepiej dla złotego. Kurs wpadł w konsolidację na wysokości górnego ograniczenia kanału wzrostowego, jednka średnioterminowy trend pozostaje wzrostowy.

Niestety dla polskiej waluty, cały czas istnieje ryzyko, że w najbliższym czasie zostaną zaatakowane maksima ze stycznia 2015 r. Aby myśleć o większej przecenie i tańszym CHF, kurs musiałby wybić minimum z ubiegłego tygodnia wrócić do kanału, wtedy też byłaby szansa na odreagowanie ostatnich silnych wzrostów, na razie takiego sygnału brakuje.

Wykres kursu CHFPLN
CHFPLN interwał tygodniowy

Średnioterminowy trend na CHFPLN wciąż pozostaje wzrostowy. Aktualnie jako kluczową podporę dla kupujących należy traktować dolne ograniczenie układu 1:1, który został zaznaczony kolorem szarym. W tym miejscu znajduje się także mierzenie 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej. Wcześniej kupujący mogą się pojawić też przy współczynniku 23,6% Fibo.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Jeśli zejdziemy na niższy interwał czasowy – D1, sytuacja pozostaje bez jakichkolwiek zmian, notowania są kwotowane nieznacznie wyżej, niemniej technicznie wciąż mamy do czynienia z konsolidacją. Wydaje się, że ostatnie wyhamowanie trendu wzrostowego to chwilowy przystanek, a na pewno jest zdecydowanie za wcześnie aby mówić o wiarygodnym sygnale sprzedażowym.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here