Kurs franka szwajcarskiego zyskuje do polskiego złotego w poniedziałek o poranku 4 maja
Frank szwajcarski CHF

Tydzień nie rozpoczyna się najlepiej dla polskiego złotego. Nasza krajowa waluta traci do euro, dolara, funta i franka w poniedziałek o poranku. Niemniej w średnim terminie kursy z polskim złotym wciąż pozostają wąskim przedziale wahań. Złotówka może utrzymywać się w ruchu bocznym w ujęciu do franka, euro, funta i dolara amerykańskiego. Jeśli chodzi o parę walutową CHFPLN, dziś o poranku kurs znajduje się w rejonach poziomu 4,3250 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas poniedziałkowej sesji 4 maja.

Kurs franka CHF w górę, notowania CHFPLN powyżej 4,32 zł

przez ostatnie kilka tygodni na polski złotym dominuje męcząca konsolidacja. Złotówka porusza się w wąskim zakresie wahań w ujęciu do innych głównych walut takich jak euro, dolar, frank czy funt. Niestety takie zachowanie raczej nie zapowiada szybkiej zmiany sentymentu. Ponadto ostatni tydzień przyniósł osłabienie złotego do większości walut, dlatego niewykluczone, że w najbliższych dniach dalej będzie się on znajdował pod presją.  Dziś, w poniedziałek o poranku szwajcarska waluta znajduje się nieco powyżej poziomu 4,32 zł. Przyjrzyjmy się sytuacji technicznej na parze CHFPLN.

Zobacz także: Kurs euro do dolara wraca do spadków, indeksy giełdowe w dół

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał tygodniowy

Patrząc na wykres na interwale W1, sytuacja nie uległa zmianie od ostatniej analizy i wciąż nie wygląda najlepiej dla złotego. Kurs wpadł w konsolidację na wysokości górnego ograniczenia kanału wzrostowego (dziś znajduje się on powyżej), a średnioterminowy trend pozostaje wzrostowy. Jedyną szansą dla PLN jest fakt cofnięcia poniżej wspomnianego górnego ograniczenia kanału wzrostowego, co może się przełożyć na nieco większą korektę w dół. W przeciwnym razie poziom 4,51 zł jest w zasięgu.

Cały czas trzeba pamiętać, że średnioterminowy trend na CHFPLN pozostaje wzrostowy. Aktualnie jako kluczową podporę dla kupujących należy traktować dolne ograniczenie układu 1:1, który został zaznaczony kolorem szarym. W tym miejscu znajduje się także mierzenie 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej. Wcześniej kupujący mogą się pojawić też przy współczynniku 23,6% Fibo.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał H4

Niemniej schodząc na niższy interwał czasowy – D1, widać, że kurs wybija się górą z formacji trójkąta, co może zapowiadać dalsze wzrosty. Wydaje się więc, że ostatnie wyhamowanie trendu wzrostowego to jedynie chwilowy przystanek, a wyższe poziomy są w zasięgu.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here