Naga MarketsCHF, Szwajcaria, ComparicKurs franka nie może zaliczyć kwietnia 2019 roku do udanych. W tym czasie osunął się on bowiem o niemal 3% z okolic 3.86 zł do 3.74 zł co sprawia, że obecny miesiąc może okazać się najgorszym dla szwajcarskiej waluty od blisko dwóch lat.


Tańszy frank uspokojeniem dla SNB

Osłabienie franka przynosi ulgę szwajcarskim decydentom szukającym słabszej waluty mającej doprowadzić do ożywienia inflacji. Spadek ten skłania także niektórych analityków do zrewidowania swoich prognoz walutowych:

Te artykuły również Cię zainteresują
– Negatywne nastawienie skupione na gospodarce światowej jest trochę przesadzone. SNB prawdopodobnie będzie w stanie spać nieco spokojniej w ciągu najbliższych kilku miesięcy, niż być może robili to pod koniec pierwszego kwartału br. – powiedział Jeremy Stretch, szef strategii walutowej Grupy 10 w kanadyjskim Imperial Bank of Commerce.

Przypomnijmy, że Szwajcarski Bank Narodowy dąży do osłabienia waluty w celu wywołania inflacji, która nawet po latach ujemnych stóp procentowych nadal utrzymuje się poniżej 1%.

EURCHF zmierza w kierunku 1,1500

Jeremy Stretch przyznaje także, że choć tempo spadku ceny franka szwajcarskiego może w najbliższym czasie nieco spowolnić, to jego ogólna tendencja zdaje się nie być zagrożona. Przewiduje on, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy notowania EURCHF dotrą w rejon 1,15, a w przyszłym roku nawet do 1,16 euro.

Spoglądając na notowania pary walutowej EURCHF zauważymy, że w chwili obecnej rynek oscyluje w okolicy 1.1445, co jest najwyższym poziomem od pierwszej połowy listopada 2018 roku. Jeżeli tylko obecna tendencja będzie kontynuowana, z czysto technicznego punktu widzenia rynek mógłby dotrzeć w okolice 1.15.

Do handlu na parach walutowych z CHF polecam sprawdzić brokera Naga Markets

Kurs pary walutowej EURCHF - 23.04.2019 r.
EURCHF Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWIG20 płasko po świętach. JSW i CD Projekt w górę, traci Dino i LPP
Następny artykułPKB Chin lepsze od prognoz. Juan w okolicach rocznych maksimów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here