Cena franka szwajcarskiego 16 lipca 2019Wtorkowa sesja przynosi odwrócenie kierunku na kursie franka szwajcarskiego do polskiego złotego. W poniedziałek mogliśmy obserwować wzrosty, a drugi dzień tygodnia przyniósł spadki. Wczoraj frank stracił 0,57% w stosunku do polskiej waluty. Z perspektywy szerokiego interwału CHFPLN wciąż ma miejsce do wykonania większej korekty spadkowej, jak wygląda sytuacja na wykresie?


Kurs franka wraca poniżej 3,95 zł

  • Frank koryguje poniedziałkowe wzrosty
  • CHFPLN z szansą na większą korektę spadkową?
  • Kurs CHFPLN po 3,9490 w środę 18 września

Sprawdźmy na początek, jak wygląda sytuacja na szerokim przedziale czasowym – W1. W ostatnim czasie rynek wyraźnie reagował na wysokości mierzenia Fibonacciego 78,6%. W konsekwencji kilku nieudanych prób wybicia górą wspominanego współczynnika, kurs wrócił poniżej psychologicznej bariery 4 złotych. Ostatnia świeca tygodniowa zakończyła się wyraźnym czarnym korpusem, bez większego dolnego cienia, co może doprowadzić do kontynuacji spadków. W poniedziałek kurs ruszył w pierwszej kolejności w górę, jednak już podczas drugiej sesji w tym tygodniu pojawili się sprzedający, widać więc wpływ ostatniej świecy W1. Dopóki nie zostanie ona zanegowana, wciąż możliwy jest ruch w kierunku południowym.

Wykres CHFPLN W1
CHFPLN W1

Schodząc na niższy przedział czasowy – D1, w ostatnim czasie doszło do wybicia dołem geometrycznego układu Overbalance, co zgodnie z metodologią może zapowiadać większą przecenę. Rynek próbował już wrócić powyżej dolnego ograniczenia struktury 1:1 (żółte prostokąty), jednak zakończyło się to niepowodzeniem, w średnim terminie zwiększa to prawdopodobieństwo spadków. Dopiero powrót ceny powyżej poziomu 3,9780 zł, byłby szansą na powrót do wzrostów, wtedy też możliwy będzie ponowny atak okrągłego poziomu 4 złotych. Jeżeli jednak scenariusz spadkowy będzie kontynuowany to jako wsparcia należy traktować zaznaczone poniżej współczynniki Fibonacciego 38,2% i 50%.

Wykres CHFPLN D1
CHFPLN D1

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here