franki CHFPodczas środowej sesji kurs franka szwajcarskiego wyraźnie odzyskuje siły. Wczoraj frank umocnił się o 0,35% w stosunku do polskiego złotego. Reakcja kupujących pojawiła się po ponownym teście okrągłego poziomu 4,0000 zł. W czwartek 29 sierpnia 2019 roku za jednego franka szwajcarskiego trzeba płacić aż 4,04 zł. Zapraszamy do zapoznania się z analizą CHF/PLN.

Waluta Kurs Nazwa
CHF 4,0400 frank
  • CHFPLN wyraźnie broni poziomu 4 złotych
  • Polski złoty w dalszym ciągu traci do franka CHF
  • Frank szwajcarski kosztuje 4,04 w czwartek 29 sierpnia
  • Na interwale W1 na CHFPLN możliwe wybicie kluczowego oporu

Kurs franka poniżej współczynnika 78,6% Fibo

Ostatni tydzień zamknął wzrostowo, a po weekendzie mogliśmy obserwować korektę spadkową, nie trwała ona jednak długo. Wczoraj CHF ponownie odzyskał siły, a dziś znajduje się już na najwyższych poziomach w tym tygodniu, cena zbliża się do ostatnich maksimów, dlatego też istnieje spore ryzyko wybicia górą. Patrząc na interwał W1, wybicie współczynnika 78,6%, może doprowadzić do kolejnej fali wzrostowej w kierunku mierzenia 88,6% Fibonacciego. W ostatnim czasie każdy test okrągłego poziomu 4,00 kończył się szybkim przejęciem inicjatywy przez kupujących, dlatego też istnieje spora presja na dalsze wzrostowy. Jedno jest pewne, trend pozostaje niekorzystny dla polskiego złotego i CHF może otworzyć sobie dziś drogę do dalszych wzrostów.

Wykres CHF PLN
CHFPLN W1

Zobacz także: Akcje CD Projekt biją kolejne rekordy, kurs akcji CDR najwyżej w historii!

CHFPLN w środku układu Overbalance

Analizując wykres na niższym przedziale czasowym – D1, nie widać większych zmiano od czasu wczorajszej analizy. Aktualnie rynek próbuje wybić górą linię poprowadzoną po ostatnich szczytach, co może doprowadzić do przyspieszenia ruchu wzrostowego. Główna tendencja na CHFPLN pozostaje cały czas wzrostowa, a to że rynek utrzymuje się powyżej 4,0000 zł potwierdza obowiązujący trend. Dopóki układ 1:1 nie zostanie zanegowany, nie ma mowy o większej przecenie. Dopiero wybicie dołem struktury Overbalance może doprowadzić do odwrócenia trendu. W dalszym ciągu kluczowym wsparciem pozostaje więc poziom 3,9780 zł. Najbliższym oporem są szczyty z 15 sierpnia przy poziomie 4,0500 zł, do którego już niewiele brakuje.

Wykres franka CHF
CHFPLN D1

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here