Kurs franka szwajcarskiego CHFPLN odbija od maksimów z 2019 rokuNa rynku finansowym wciąż utrzymuje się panika związana z pandemią koronawirusa. Niemniej nadzieję na pomoc rządową USA w walce z pandemią prowadzą do chwilowej euforii na rynku akcji. Nie korzysta na tym jednak polski złoty, który wciąż radzi sobie bardzo kiepsko. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas środowej sesji 25 marca.


Kurs franka do złotego CHFPLN utrzymuje się powyżej 4,30 zł

Polski złoty PLN znajduje się w ostatnich sześciu tygodniach pod wyraźną presją sprzedających. Przed weekendem kurs CHFPLN znalazł się nawet na poziomie 4 złotych i 37 groszy. Z kolei w ostatnich dniach widać nieznaczne wyhamowanie wzrostów. Niemniej pomimo mniejszej dynamiki trend pozostaje niekorzystny dla naszej krajowej waluty

Patrząc technicznie na wykres W1, jest dość prawdopodobne, że w najbliższym czasie zostaną zaatakowane maksima ze stycznia 2015 r. W ubiegłym tygodniu rynek pokonał górne ograniczenie kanału wzrostowego i dopóki znajduje się powyżej, ruch w górę powinien być kontynuowany.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał W1

Zobacz także: Szaleństwo na rynku akcji Dow Jones 11% w górę, to koniec spadków?

Schodząc na niższy interwał czasowy – D1, widać że dynamika nieznacznie zwalnia, co może wskazywać na scenariusz korekcyjny. Niemniej należy pamiętać, że wcale nie musi do oznaczać dużych spadków, najbliższe wsparcie znajduje się już przy 4,30 zł, a kolejne wynikają z mierzeń Fibonacciego.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here