kurs franka szwajcarskiegoPodczas czwartkowej sesji kurs franka szwajcarskiego nieznacznie stracił do polskiej waluty, dokładnie było to 0,37%. Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od niewielkich wzrostów na CHFPLN. Pamiętajmy, że trend w długim terminie cały czas pozostaje wzrostowy, wybicie z obecnej lokalnej konsolidacji może doprowadzić do kolejnego impulsu w górę. W piątek 30 sierpnia 2019 roku za jednego franka szwajcarskiego trzeba płacić aż 4,04 zł. Zapraszamy do zapoznania się z analizą CHF/PLN.

Waluta Kurs Nazwa
CHF 4,0203 frank
  • CHFPLN wciąż powyżej 4 złotych
  • Polski złoty nieznacznie zyskał wczoraj do CHF
  • Frank szwajcarski kosztuje 4,02 w piątek 30 sierpnia
  • Na interwale W1 na CHFPLN ponowny test mierzenia Fibonacciego

Kurs franka broni współczynnika Fibonacciego

W obecnym tygodniu możemy obserwować wyraźne niezdecydowanie na parze walutowej CHFPLN. Pomimo, że ostatni tydzień zamknął wzrostowo, a po weekendzie mogliśmy obserwować korektę spadkową, nie trwała ona jednak długo. W środę kurs CHF ponownie odzyskał siły i przetestował współczynnik 78,6%, gdzie z kolei wczoraj pojawili się sprzedający. Dlatego też wspominane mierzenie 78,6% Fibo z interwału W1 pozostaje oporem. Tak długo jak kurs znajduje się poniżej, istnieje szansa na ruch korekcyjny. Trend jest jednak wzrostowy, dlatego należy pamiętać o możliwości wybicia górą i ruchu w kierunku kolejnego mierzenia – 88,6%.

Kurs CHFPLN W1
Wykres CHFPLN W1

Zobacz także: Akcje CD Projekt biją kolejne rekordy, kurs akcji CDR najwyżej w historii!

CHFPLN w środku układu Overbalance

Patrząc z kolei na niższy przedział czasowy – D1, sytuacja techniczna pozostaje bez zmian. Wczoraj rynek próbował wybić górą linię poprowadzoną po ostatnich szczytach, jednak ostateczni emu się to nie udało. Cena pozostaje więc w wąskiej konsolidacji. Tak długo jak układ 1:1 nie zostanie zanegowany, możliwe są dalsze wzrosty. Dopiero ewentualne wybicie dołem struktury Overbalance może doprowadzić do odwrócenia trendu. W dalszym ciągu kluczowym wsparciem pozostaje więc poziom 3,9780 zł. Z kolei najbliższym oporem są szczyty z 15 sierpnia przy poziomie 4,0500 zł.

Kurs CHFPLN D1a
Wykres CHFPLN D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here