kurs franka szwajcarskiegoTydzień temu mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność na polskim złotym. Nasza krajowa waluta umocniła się do dolara i franka, jednak w skali całego tygodnia straciła do euro i funta. Patrząc z kolei na parę walutową CHF/PLN, dziś kurs znajduje się nieco powyżej poziomu 4,09 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs CHF/PLN próbuje odrabiać straty

W ostatnich 3 tygodniach mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność na parach z polskim złotym. Nowy tydzień rozpoczyna się spokojnie, pary z PLN nie pokazały wczoraj większych ruchów. Prawdopodobnie na większą zmienność przyjdzie nam poczekać do jutra, kiedy poznamy decyzję Rezerwy Federalnej ws. stóp procentowych, wydarzenie to powinno mieć duży wpływ na cały rynek Forex. Zobaczmy jak wygląda sytuacja techniczna na kursie franka do złotego.

Zobacz także: Złoto odbija od kluczowego oporu, indeks Nasdaq najwyżej w historii

Patrząc na wykres na interwale W1, w ostatnim czasie utrzymuje się tendencja spadkowa. Niemniej przed weekendem notowania odbiły się od kluczowego wsparcia, które wynika z mierzenia 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej oraz wcześniejszych reakcji cenowych. W tych rejonach znajduje się także dolne ograniczenia kanału wzrostowego (4,0530 zł).

Jeżeli strefa przy 4,0530 zł zostanie utrzymana, w kolejnych dniach możliwa jest korekta ostatnich silnych spadków. Z drugiej strony, wybicie poziomu dołem, może doprowadzić do ataku na okrągły 4 zł.

Wykres CHF/PLN
Kurs CHF/PLN stabilnie w poniedziałek

Kurs franka nieznacznie w górę

Patrząc z kolei na niższy przedział czasowy – D1 widać, że dzisiejsza sesja rozpoczyna się od wzrostów, niemniej w ostatnim czasie na rynku wciąż utrzymuje się sentyment spadkowy. Notowania dotarły w ubiegłym tygodniu do ważnego wsparcia, które wynika z wcześniejszych lokalnych szczytów oraz współczynnika 61,8% Fibo.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN broni wsparcia przy 61,8% Fibo

Jeżeli strefa przy mierzeniu 61,8% zaznaczona kolorem zielonym zostanie wybroniona, istnieje szansa na większą korektę po ostatnich silnych spadkach. Z drugiej strony, przebicie poziomu w dół może skutkować atakiem nawet na okrągły poziom 4 zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here