Kurs franka szwajcarskiego w górę w piątek, CHF/PLN po 4,1940 zł
Kurs franka szwajcarskiego

Podczas piątkowej sesji polski złoty ponownie traci do głównych walut.  O poranku nasza krajowa waluta osłabia się w ujęciu z frankiem, euro i dolarem, z kolei na funcie nie widać większej zmienności, kurs GBP/PLN konsolidują w rejonach poziomu wczorajszego zamknięcia. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka wybija Overbalance

Patrząc na wykres CHF/PLN w ujęciu tygodniowym, sytuacja zaczyna wyglądać korzystniej dla kupujących. Przez cały tydzień kurs odbijał się od oporu przy 4,1850 zł, a dziś znajduje się powyżej, przez co istnieje szansa na jego wybicie. Jeżeli tydzień zakończy się ponad tym poziomie, droga do dalszej zwyżki zostanie otwarta.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN wybija powyżej Overbalance

Poziom 4,1850 zł wynika z dolnego ograniczenia wybitego wcześniej układu geometrycznego. Jeśli zobaczymy wybicie poziomu górą otworzy się droga do dalszej zwyżki. Jeżeli ma dojść do spadków, sprzedający muszą do końca dnia sprowadzić kurs poniżej.

Zobacz także: Panika szybko wygasa, kolejna wzrostowa sesja na rynku akcji

 – Ostatnie godziny obrotu na rynkach były nieco nerwowe – po środowych spadkach na Wall St. inwestorzy czekali czy jest to początek mocniejszej korekty czy jedynie wahnięcie w dół. Dodatkowo wycena złota podbiła do 8-letnich maksimów. Ostatecznie jednak główna para walutowa oscyluje blisko 1,12 USD ograniczając impulsy wobec EM. Złoty kontynuuje ruchy konsolidacyjne blisko 4,44 PLN – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs franka do złotego wybija górą

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1 widać, że notowania próbują po raz kolejny wybić opór wynikający z wysokości biegunowości wcześniej wybitego układu 1:1 – 4,1850 zł. Miejsce to było już testowane kilka razy w tym tygodniu.

Wykres CHF/PLN
CHFPLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here