Kurs franka szwajcarskiego w górę w czwartkowy poranek, CHFPLN po 4,2920 zł
Frank szwajcarski CHF

W tym tygodniu zmienność na polski złotym jest niewielka, nasza waluta konsoliduje w wąskim przedziale cenowym właściwie już od miesiąca, a najbliższe dni nie zapowiadają rozstrzygnięcia sytuacji. Złotówka może utrzymywać się w ruchu bocznym w ujęciu do franka, euro, funta i dolara amerykańskiego. Jeśli chodzi o parę walutową CHFPLN, w czwartek o poranku kurs znajduje się w rejonach poziomu 4,2920 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas czwartkowej sesji 30 kwietnia.

Finax

Kurs franka CHF w górę, notowania CHFPLN wracają powyżej 4,29 zł

W ostatnich kilku tygodniach na polski złotym dominuje męcząca konsolidacja. Złotówka porusza się w wąskim zakresie wahań w ujęciu do innych głównych walut takich jak euro, dolar, frank czy funt. Takie zachowanie raczej nie zapowiada szybkiej zmiany sentymentu, niemniej w końcu nastąpi kiedyś wybicie, musimy cierpliwie czekać. Dziś, w czwartek o poranku szwajcarska waluta znajduje się nieco powyżej wczorajszego zamknięcia przy 4,2920 zł. Przyjrzyjmy się sytuacji technicznej na parze CHFPLN.

Zobacz także: Fed nie zaskoczył, kurs euro do dolara w konsolidacji, EURUSD po 1,0850 USD

Jeśli spojrzymy na wykres na interwale W1, sytuacja nie uległa zmianie od ostatniej analizy i wciąż nie wygląda najlepiej dla złotego. Kurs wpadł w konsolidację na wysokości górnego ograniczenia kanału wzrostowego, jednak średnioterminowy trend pozostaje wzrostowy. Jedyną szansą dla PLN jest fakt cofnięcia poniżej wspomnianego górnego ograniczenia kanału wzrostowego, co może się przełożyć na nieco większą korektę w dół. W przeciwnym razie poziom 4,51 jest w zasięgu.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał tygodniowy

Gdyby nawet doszło do spadków, trzeba pamiętać, że średnioterminowy trend na CHFPLN wciąż pozostaje wzrostowy. Aktualnie jako kluczową podporę dla kupujących należy traktować dolne ograniczenie układu 1:1, który został zaznaczony kolorem szarym. W tym miejscu znajduje się także mierzenie 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej. Wcześniej kupujący mogą się pojawić też przy współczynniku 23,6% Fibo.

Schodząc na niższy interwał czasowy – D1, sytuacja pozostaje bez jakichkolwiek zmian, dziś notowania odrabiają o poranku wczorajsze straty, niemniej technicznie wciąż mamy do czynienia z konsolidacją. Wydaje się, że ostatnie wyhamowanie trendu wzrostowego to jedynie chwilowy przystanek, a na pewno jest zdecydowanie za wcześnie aby mówić o wiarygodnym sygnale na spadki.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał dzienny

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here