Cena franka szwajcarskiego 16 lipca 2019Zmienność na kursie szwajcarskiego do polskiego złotego jest w ostatnim czasie dość niska. W czwartek frank zyskał 0,34% w stosunku do naszej waluty. Z kolei w piątek sesja również zaczyna się od nieznacznych wzrostów. Co przyniesie dzisiejszy dzień? Sprawdźmy, jak wygląda sytuacja na wykresie CHFPLN.


Kurs franka wraca powyżej 3,96 zł

  • Frank odbija po wcześniejszych spadkach
  • CHFPLN nie chce spadać
  • Kurs CHFPLN po 3,9605 w piątek 20 września

Patrząc na notowania franka w szerokiej perspektywie – W1, możemy zauważyć, że ostatnia niepokojąca Frankowiczów fala wzrostowa wyraźnie wyhamowała. W ostatnim czasie rynek reagował na wysokości mierzenia Fibonacciego 78,6%, które zostało wyznaczone  od szczytów z grudnia 2016 roku. W konsekwencji kilku nieudanych prób wybicia górą wspominanego współczynnika, kurs wrócił poniżej psychologicznej bariery 4 złotych. Ostatnia świeca W1 zakończyła się wyraźnym czarnym korpusem, bez większego dolnego cienia, jednak aktualnie rynek próbuje korygować zeszłotygodniowe spadki. Dzisiejsza sesja będzie więc kluczowa i zdecyduje o ostatecznym wyglądzie świecy tygodniowej. Biały korpus będzie mógł sugerować powrót do wzrostów, jednak w przypadku niskiego zamknięcia, możliwe będą dalsze spadki.

Wykres CHFPLN
CHFPLN W1

Przechodząc do niższego przedziału czasowego – D1, nie wiele zmieniło się od ostatniej analizy. Ostatnio doszło do wybicia dołem geometrycznego układu Overbalance, co zgodnie z metodologią powinno zapowiadać większą przecenę, niemniej rynek nie wykazuje większej chęci do spadków. Pokonane dolne ograniczenie układu 1:1 (żółte prostokąty) pozostaje kluczowym oporem. Ostatnia próba powrotu powyżej zakończyła się niepowodzeniem, w średnim terminie zwiększa to prawdopodobieństwo spadków. Dopiero powrót ceny powyżej poziomu 3,9780 zł, byłby szansą dla kupujących, wtedy też możliwy będzie ponowny atak na okrągły poziom 4 złotych. Jeżeli jednak scenariusz spadki się pogłębią, jako wsparcia należy traktować zaznaczone poniżej współczynniki Fibonacciego 38,2% i 50%.

Wykres CHFPLN
CHFPLN D1

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here