kurs franka szwajcarskiegoZmienność na kursie franka szwajcarskiego do polskiego złotego dynamicznie wzrosła w ostatni piątek. Wszystko za sprawą ogłoszenia konkretnego terminu publikacji wyroku TSUE, który ma dotyczyć kredytów frankowych. Pod koniec tygodnia mogliśmy obserwować silne spadki na GPW, gdzie najbardziej odczuł to oczywiście sektor bankowy. Wyraźnie tracił także polski zloty, nie tylko do CHF, ale także do euro, funta czy dolara. Co przyniesie dzisiejszy dzień? Sprawdźmy, jak wygląda sytuacja na wykresie CHFPLN.


Kurs franka powyżej 4 złotych

  • Frank ponownie wraca powyżej poziomu 4 złotych
  • CHFPLN z szansą na test mierzenia 78,6%
  • Kurs CHFPLN po po 4,0010 w poniedziałek 23 września

Początek ubiegłego tygodnia nie wskazywał na większą zmienność, do piątku ruchy na kursie franka do złotego były umiarkowane. Większa zmienność pojawiła się dopiero w momencie wypłynięcia informacji o planowanej publikacji wyroku TSUE w sprawie kredytów frankowych. Wyrok poznamy 3 października i prawdopodobnie będzie on korzystny dla osób posiadających kredyty, a z kolei niekorzystny dla sektora bankowego. Spowodowany tym wzrost ryzyka doprowadził do odpływu kapitału, co było widoczne głównie w sektorze bankowym, w piątek mocno tracił polski złoty. Tym samym na parze CHFPLN, kurs ponownie wrócił powyżej poziomu 4 złotych. Jeśli obecna tendencja się utrzyma to możliwy jest atak na sierpniowe maksima pryz współczynniku 78,6% Fibonacciego.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał W1

Jeśli zejdziemy do niższego przedziału czasowego – D1, widać wyraźnie piątkowy “wystrzał” w górę. Aktualnie cena balansuje na wysokości okrągłego poziomu 4 złotych. Jeśli kupujący podtrzymają tendencję, istnieje spora szansa na ruch w kierunku ostatnich szczytów. Rozważając scenariusz spadkowy, trzeba pamiętać o wsparciu które wynika z minimów z ubiegłego tygodnia – okolice współczynnika 38,2% Fibo. Dopóki nie zostanie ono wybite, nie ma mowy o większych spadkach.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here