Kurs funta po danych PMIOstatni tydzień zakończył się fatalnie dla polskiego złotego. PLN tracił w stosunku do głównych walut takich jak frank, funt, euro czy dolar. Patrząc na notowania franka szwajcarskiego, kontynuowały one wzrosty po wcześniejszym wybiciu z wąskiej konsolidacji. Nowy tydzień również przynosi dalszy ruch na niekorzyść PLN. Wczoraj kurs franka szwajcarskiego dotarł do długo niewidzianego poziomu 4 złotych. Dziś za jednego franka szwajcarskiego trzeba zapłacić 3,9983 zł. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas wtorkowej sesji 28 stycznia. 


Kurs franka do złotego ponownie po 4 zł?

Patrząc na tygodniowy interwał czasowy, możemy obserwować kolejny, trzeci tydzień wzrostów. Wypełnił się więc scenariusz, o którym pisaliśmy w poprzednich analizach. Aktualnie inwestorzy będą się skupiać na oporze przy okrągłym, psychologicznym poziomie 4 złotych, wczoraj doszło do jego testu i może to być miejsce, w którym przynajmniej na chwilę pojawią się sprzedający. Jeżeli jednak poziom zostanie wybity, należy się spodziewać kontynuacji ruchu w kierunku maksimów z 2019 roku. Główna tendencja pozostaje wzrostowa. Na razie nic nie wskazuje na zmianę kierunku.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał W1

Zobacz także: Cena ropy naftowej najniżej od 3 miesięcy, Oil WTI po 53$ za baryłkę

Schodząc niższy interwał czasowy – D1,  widać, że scenariusz, o którym pisaliśmy w ostatnich analizach został bardzo szybko wypełniony. Po tym jak kurs wybił strefę oporową przy 3,93 zł, doszło do retestu, a następnie obserwowaliśmy dalszy ruch w górę. Pomimo dotarcia do oporu wynikającego z okrągłego poziomu 4 zł, sytuacja w dalszym ciągu jest korzystna dla strony popytowej, główna tendencja pozostaje wzrostowa, co może prowadzić do dalszych wzrostów. W przypadku pokonania okrągłego poziomu, droga w kierunku 4,0450 zł zostanie otwarta. Kluczowy wsparciem w długim terminie wciąż pozostają okolice 3,93 zl.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Zobacz także: Przecena na rynku akcji przyspiesza, DAX 300 punktów w dół

 

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here