Naga MarketsKurs franka szwajcarskiego w górę, CHF/PLN testuje opór przy 4,1850 zł
Kurs franka szwajcarskiego

Podczas czwartkowej sesji polski złoty nie radzi sobie najlepiej. O poranku nasza krajowa waluta traci w ujęciu z funtem i dolarem, z kolei na euro i franku nie widać większej zmienności, kursy CHF/PLN i EUR/PLN konsolidują w rejonach poziomu wczorajszego zamknięcia. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka testuje Overbalance

Patrząc na wykres CHF/PLN w ujęciu tygodniowym, sytuacja pozostaje bez zmian. Poziomy wsparcia i oporu nie uległy zmianie od czasu ostatniej analizy. Trzy tygodnie temu na kursie franka do złotego doszło do odbicia od kluczowego wsparcia, które wynikało z mierzenia 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej oraz wcześniejszych reakcji cenowych, pozostaje ono istotną podporą dla kupujących.

Z kolei kluczowy opór znajduje się przy poziomie 4,1850 zł, który jest właśnie testowany. miejsce to wynika z dolnego ograniczenia wybitego wcześniej układu geometrycznego. Jeśli zobaczymy tu odbicie, możliwy będzie kolejny atak na wsparcie przy 4,05 zł. Z drugiej strony, wybicie poziomu górą otworzy drogę do dalszej zwyżki.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN odrabia straty

Zobacz także: Wracają obawy o drugą falę pandemii, indeksy pod kreską

 – Dzisiaj kalendarz danych dla Polski jest pusty, co oznacza, że rodzima waluta najprawdopodobniej będzie reagować na nastroje na szerokich rynkach walutowych. Jeśli awersja do ryzyka będzie się utrzymywać, to swoją siłę znów pokaże amerykański dolar –  komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

 – Obecnie notowania USD/PLN pną się delikatnie w górę i pozostają tuż poniżej poziomu 3,96. Z kolei notowania EUR/PLN oscylują w rejonie 4,45 – dodaje.

Kurs franka do złotego przy 4,1850 zł

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1 widać, że notowania ponownie zareagowały w ostatnim czasie na opór wynikający z wysokości biegunowości wcześniej wybitego układu 1:1 – 4,1850 zł. Sytuacja techniczna nie uległa zmianie, poziom ten pozostaje kluczowym oporem w krótkim terminie. Dopóki notowania znajdują się poniżej, wciąż możliwa jest kolejna fala spadkowa. Dopiero jego zanegowanie może otworzyć drogę do większej zwyżki w kierunku 4,24 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here